کاهش شدید قیمت در بازار خودرو

کاهش شدید قیمت در بازار خودرو

پس از دستور رئیس جمهور مبنی بر لغو افزایش قیمت خودروهای مونتاژی توسط شورای رقابت، امروز (دوشنبه 5 تیرماه) قیمت این دسته از خودروها در بازار به 90 میلیون تومان کاهش یافت.

اواسط اردیبهشت ماه امسال، شورای رقابت قیمت 17 خودرو مونتاژی را تعیین کرد و همچنین مصوب شد که این خودروها فقط از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو به فروش برسد. اما در عمل نافرمانی خودروسازان از قیمت های تعیین شده و عدم عرضه خودرو وجود دارد.

اما با توجه به فشار مداوم خودروسازان بخش خصوصی به شورای رقابت، این شورا هفته گذشته تصمیم گرفت برای برنده شدن در قیمت خودروها حداقل 50 تا 260 میلیون تومان به قیمت های از پیش مصوب اضافه کند. رضایت خودروسازان خصوصی و تحویل آنها خودرو برای مردم. بر این اساس شورای رقابت، شورای دوستی با خودروسازان مونتاژکننده شد و به آنچه می خواستند یعنی گران فروشی رسیدند.

نکته جالب اینکه شورای رقابت مبنای قیمت گذاری را صورت های مالی سال 1401 و همچنین سه ماهه اول سال 1402 خودروسازان اعلام کرده است. اگرچه کارشناسان می گویند صورت های مالی سه ماهه آخر سال 1401 و همچنین سه ماهه اول سال جاری حسابرسی نشده و در دسترس مردم نیست و در این زمینه به نظر می رسد قیمت ها با مذاکره خودروساز تعیین شود. و شورای رقابت

بر اساس این گزارش، عصر دیروز (یکشنبه) آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای دولت با بیان اینکه شورای رقابت با چه توجیهی قیمت خودروهای مونتاژی را افزایش داد؟ معاون اول رئیس جمهور، رئیس جمهور و وزرای اقتصاد و امنیت را موظف به بررسی و اصلاح این روند کرد.

  کنایه سنگین بازیکن سابق پرسپولیس به بیرانوند

رئیس جمهور گفت: در سال «رشد تولید و کنترل تورم» قابل قبول نیست که دستگاهی بدون اخذ مجوزهای لازم، قیمت کالاها را افزایش دهد و باید نهادها را مسئول مقابله با گرانی و تورم دانست.

پس از این موضوع، امروز (دوشنبه 5 تیرماه) بازار خودروهای کلانشهرها به ویژه در رده خودروهای مونتاژی با روند نزولی روبه رو شده است، به طوری که قیمت برخی خودروهای تولیدی مونتاژکاران از جمله سیستم تعلیق کلوت اتوماتیک 90 میلیون تومان است. تومان و پیکاپ فوتون بنزینی (اتوماتیک) 95 میلیون تومان سقوط کرد که بزرگترین افت قیمت در بازار بود.

در عین حال قیمت کلاچ بریک اتوماتیک در بازار یک میلیارد و 780 میلیون تومان و قیمت کارخانه آن یک میلیارد و 873 میلیون تومان است.

دیگنیتی پرایم امروز با 80 میلیون تومان کاهش نسبت به دیروز به 1.7 میلیارد تومان، دیگنیتی پرستیژ با 75 میلیون تومان کاهش به 2.25 میلیون تومان، Fidelity Seven با 70 میلیون تومان کاهش به 1.630 میلیون تومان و آسانا A دنده با افت از 70 میلیون تومان به 70 میلیون تومان رسید. به یک میلیارد و 580 میلیون تومان رسید.

قیمت امروز فردا تی 5 با 65 میلیون تومان کاهش به 1.4 میلیارد تومان، لاماری اما با 60 میلیون تومان کاهش به 1.8 میلیارد تومان و فیدلیتی پنج نفره نیز با کاهش 1.590 میلیون تومانی قیمت خورد.

در گروه مدیران خودرو کاهش 6 تا 60 میلیون تومانی قیمت خودرو گزارش شد. بیشترین افت قیمت مربوط به تیگو 8 پرومکس و تیگو 8 پرومکس IE هر کدام با 60 میلیون تومان بوده و پس از آن تیگو 7 پرو 55 میلیون تومان، فونیکس اف ایکس (1.6) 50 میلیون تومان، تیگو 7 (IE) 35 میلیون تومان و آریزو 6 در رتبه های بعدی قرار دارند. پرو 30 میلیون تومان از قیمت خود ضرر کرد.

  رئیس جمهور مذاکرات بودجه را ممنوع کرد

در گروه کرمان موتور امروز افت قیمت کمتر بود. بنابراین جک J 4 با پنج میلیون تومان کمترین افت قیمت و قیمت 720 میلیون تومان در بازار (قیمت کارخانه 765 میلیون تومان) و KMC J 7 و جک S 5 هر کدام حداکثر 30 میلیون تومان کاهش قیمت داشته اند که افت قیمت را به ثبت رساندند. در قیمت

در گروه ایران خودرو، وانت فوتون بنزینی (اتومات) امروز 95 میلیون تومان کاهش قیمت داشته و یک میلیارد و 965 میلیون تومان در بازار ضرر کرده است.

همچنین هایما اس ۷ پلاس سفارشی ۵۵ میلیون تومان، هایما اس ۷ پلاس و پیکاپ فوتون دیزل هر کدام ۴۰ میلیون تومان، هایما اس ۸ و هایما اس ۵ پلاس هر کدام ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید