کرزی از موضع ایران در حمایت از افغانستان تمجید کرد


ساعت: 18:40
تاریخ انتشار: 1401/03/30
کد خبر: 1877382

رئیس جمهور پیشین افغانستان در دیدار با سفیر ایران در کابل از حمایت این کشور از صلح و ثبات در افغانستان قدردانی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان روز دوشنبه (۳۰ جوزا) با بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

کرزی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که در دیدار با سفیر ایران از مواضع مقامات ایرانی در مورد موضوعات مختلف و حمایت از صلح، ثبات و رفاه در افغانستان قدردانی کرد.

حامد کرزی بارها از حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سیاست افغانستان و پذیرش میلیون ها پناهجو قدردانی کرده و از طالبان خواسته است که در موضوع آب با ایران همکاری کنند.

کرزی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از دیرباز در شرایط سخت در کنار مردم افغانستان بوده و از هیچ کمکی دریغ نکرده است و باید با افغانستان با حسن همجواری از سوی ایران رفتار شود.

به گزارش فارس، مقامات ایرانی همواره بر صلح و ثبات در افغانستان تاکید کرده اند و بر این باورند که نیاز به یک دولت فراگیر عامل کلیدی امنیت است.

در همین راستا، آیت الله رئیسی رئیس جمهور ایران روز گذشته در نشست خبری با همتای قزاقستانی خود گفت که ضرورت تشکیل دولت فراگیر در افغانستان یکی از موضوعاتی است که تهران و نورسلطان بر سر آن توافق دارند.

انتهای پیام/ص

  سیستم بازی بسته است. امکان معرفی وزنه برداران جدید وجود ندارد/ ترکیه برای ماهواره ها سهمیه ۲۵ درصدی داده است; همه کشورها اعتراض کردند

دیدگاهتان را بنویسید