کشف بیش از 47 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان


ساعت: 15:47
تاریخ انتشار: 1401/04/01
کد خبر: 1877838

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان؛

زندی گفت: سال گذشته بیش از 248 تن در استان کشف شد و از ابتدای امسال تاکنون بیش از 47 تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از عصر هامون ، علی زندی در نشست خبری پنجم تیر سالروز روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: تولید بیش از 84 درصد تریاک جهان در افغانستان متأسفانه یکی از تولیدکنندگان است. پورتال های قاچاقچیان مواد مخدر

وی افزود: تقدیم بیش از 4 هزار شهید و 12 هزار جانباز در کشور و بیش از 480 شهید در استان به مبارزه با مواد مخدر نشان از عزم و اراده ایران اسلامی برای مبارزه با مواد مخدر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: امروز هیچ دولتی به تنهایی قادر به مقابله با مواد مخدر نیست و کمک های بشردوستانه به جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این بلای خانمان سوز بسیار ناچیز است.

وی گفت: اعتیاد یکی از بدترین بیماری های بشری است و در حالی که با تاج مبارزه می کنیم باید در این عرصه مبارزه کنیم و همه باید در این زمینه مطالبه گر باشند.

زندی ادامه داد: متأسفانه خیرین وارد عرصه مبارزه با مواد مخدر نشده اند و بهبود یافتگان از تله اعتیاد فاقد شناخت اجتماعی در جامعه هستند و اگر تاکنون موفقیتی در زمینه درمان معتادان حاصل نشده است به دلیل عدم وجود معتادان است. بعد از درمان کار کنید.”

  رئیس جمهور از مردم دعوت کرد تا در 22 مارس باخمن شرکت کنند

وی بیان کرد: خانواده ها نقش مهم تری در درمان معتادان و مقابله با این معضل اجتماعی دارند چرا که خانواده مهمترین و اولین کانون انسان سازی است و مادر در این زمینه مهم ترین نقش را ایفا می کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان افزود: امروز مافیای مواد مخدر تلاش می کند جامعه پویای ما را فلج کند که در این زمینه خانواده ها باید بسیار هوشیار بوده و با فرزندان خود ارتباط عاطفی و دوستانه برقرار کنند.

وی گفت: یکی از کلیدواژه های مبارزه با مواد مخدر نشاط اجتماعی است که باید از امکانات ورزشی در این زمینه استفاده شود.

زندی گفت: 16 مرکز نگهداری معتادان متجاهر در سیستان و بلوچستان وجود دارد و در حال حاضر 10 هزار و 56 نفر در این مراکز تحت درمان هستند.

این مسئول ادامه داد: مجوز ساخت کارخانه استخراج دارو نیز در استان صادر شد و تاکنون جلسات متعددی با بخش خصوصی و امنیتی برگزار شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: روز یکشنبه 5 تیرماه به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر بیش از 45 تن انواع داروهای غیردارویی در زاهدان امحا می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید