کشف مشکل بزرگ نکونام در استقلال

یکی از آن بازیکنان مهدی مهدی پور است. بازیکنی که از سوی باشگاه برای ماندن در این تیم در فصل بعد از او درخواست کاهش دستمزد کرد اما حاضر به قطع قرارداد نشد. حتی گفته می شود باشگاه استقلال جواد نکونام را موظف کرده تا با چند بازیکن برای کاهش قراردادشان به نفع باشگاه مذاکره کند.

طبق قوانین، باشگاه ها باید 15 میلیارد تومان به عنوان حداکثر دستمزد برای بازیکنان کلیدی خود در نظر بگیرند و باشگاه استقلال نیز برای اجرای این قوانین تلاش کرد اما نتوانست چنین ماموریتی را انجام دهد. مهدی پور چه در صحبت هایی که با برخی مسئولان داشت و چه در مصاحبه خود به صراحت اعلام کرد که از انجام چنین کاری راضی نیست و به همین دلیل نامش در لیست خروج قرار گرفت که برای بسیاری از کارشناسان تعجب آور بود.

مهدی پور اگرچه فصل گذشته مصدوم بود اما در هفته های اخیر به این تیم بازگشته و عملکرد امیدوارکننده ای داشته است. این بازیکن که قبل از جام جهانی در لیست کی روش قرار داشت و جزو بازیکنانی است که در حلقه 50 ملی پوش ایرانی قرار دارد، حالا با پیشنهادات قابل توجهی روبرو است و اگر باشگاه استقلال بخواهد او را از دست بدهد باید بازیکن باشد. که شرایط فنی مساعدتری نسبت به مهدی پور دارد که غیرعادی است، حالا در لیگ برتر بازیکنی با کیفیت بهتر از مهدی پور زیاد پیدا نمی شود و باشگاه استقلال چنین ترفندی را روی او می گذارد و قصد دارد به قراردادش فشار بیاورد. او را قطع کن موفق نمی شود و اگر مهدی پور هم برود چه بازیکنی را به جای او فصل آینده به لیست اضافه می کند.

  قیمت گوشی های سامسونگ، شیائومی و آیفون امروز شنبه 26 تیر 1402

قراردادهایی که مدیران فعلی باشگاه استقلال معتقدند از نظر مالی بالاست در فصول گذشته منعقد شده است و مهمتر از همه، همین آقای حجت کریمی که اکنون مصمم به قطع قراردادها است، نقش مهمی در بستن این قراردادها داشته و به عنوان رئیس هیئت مدیره. هیئت مدیره هم حق امضای قرارداد با او را داشت و حالا که او قصد مخالفت با این رویه را دارد، مشخص نیست چه اتفاقی افتاده که خودش یکی از عوامل اجرای آن بوده و می خواهد قرارداد مالی بازیکنان را کاهش دهد.

دو فصل پیش هم همین وضعیت در استقلال رخ داد و این باشگاه تلاش کرد تا قرارداد برخی بازیکنان را کاهش دهد که در نهایت موفق نشد. در ادامه مشخص نیست چرا تنها باشگاه استقلال به دنبال کاهش قرارداد بازیکنان خود است و خبری مبنی بر اینکه سایر باشگاه ها به دنبال کاهش قرارداد بازیکنان خود هستند، وجود ندارد.

بدیهی است که مسئولان باشگاه استقلال قصد دارند با این سیاست به نحوی از حجم هنگفت بدهی ها بکاهند، اما این سیاست محکوم به فنا است و فراموش نمی کنیم که مدیران سابق باشگاه استقلال هر چه تلاش کردند نتوانستند قرارداد رشید مظاهری و در نهایت این دروازه بان را کاهش دهند. او تمام حقوق نوشته شده در قراردادش را از باشگاه استقلال گرفت و از این تیم رفت.

البته مهدی پور تنها هدف مدیریت باشگاه استقلال برای کاهش قرارداد نبود. در روزهای اخیر زمزمه هایی مبنی بر کوتاه شدن قرارداد رضاوند شنیده می شود. حتی گفته می شود مشکل اصلی باشگاه استقلال با سیدحسین حسینی نیز همین است و تلاش هایی برای تحت فشار قرار دادن این بازیکن برای کاهش قرارداد صورت گرفته که تاکنون نتیجه ای نداشته است. شاید بهترین راه حل برای باشگاه استقلال این باشد که حداقل در برخورد با بازیکنان سابق به دنبال اجرای این قانون نباشند و برای جذب بازیکنان جدید چنین قوانینی را اجرا کنند تا کمتر با چالش مواجه شود. با این حال، بعید است نام هایی که استقلال را در نظر دارند، به سقف قرارداد راضی کنند.

  در شرکت هواپیمایی دولتی قشمایر چه می گذرد؟ / آیا قرارداد چارتر غیر مناقصه تمدید می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید