کشور مصر هم به شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل می‌پیونددوزارت امور خارجه مصر از پیوستن این کشور به شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری خبر داد.

مصر نیز به شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل می پیوندد

به گزارش خبرگزاری موج


وزارت امور خارجه مصر امروز – یکشنبه – در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور به طور رسمی قصد دارد از آفریقای جنوبی شکایت کند اسرائيل برای جنایت نسل کشی این رژیم در نوار غزه به دادگاه بین المللی دادگستری بپیوندید.

به گزارش روز هفتم، وزارت امور خارجه مصر اعلام کرد که در پی تشدید تجاوزات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان فلسطینی در غزه تخریب زیرساخت ها، اجبار فلسطینی ها به ترک سرزمین خود، ایجاد یک بحران انسانی بی سابقه و نقض قوانین بین المللی از جمله توافق ژنو، تصمیم به این اقدام گرفتند.

در 29 دسامبر 2023 (9 ژانویه 1402)، آفریقای جنوبی شکایتی را به دیوان بین المللی دادگستری تسلیم کرد و خواستار صدور حکمی علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض کنوانسیون نسل کشی در جریان حمله به غزه شد.

در تحولی جدید، رژیم صهیونیستی تخلیه شهر رفح واقع در جنوب غزه را آغاز کرد و تهدید به حمله زمینی به این شهر کرد. جایی که یک میلیون و نیم پناهنده فلسطینی در آن اسکان یافته اند.

پیش از این چندین کشور از جمله لیبی به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم اسرائیل پیوسته بودند.آیا این خبر مفید بود؟
خدمات سئو برای وب سایت ها


نظرات ارسالی شما پس از تایید خبرگزاری موج در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

پیام های حاوی افترا و افترا منتشر نخواهد شد.

پیام های غیر فارسی و غیر مرتبط ارسال نمی شود.