کنترل بیولوژیکی آفات کشاورزی؛ طرح غیر شیمیایی در ساوجبلاغ / تولید محصول سالم در 1050 هکتار باغ با تله فرمونی


ساعت: 16:05
تاریخ انتشار: 1401/03/15
کد خبر: 1843779

این روزها روش غیرشیمیایی مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی برای باغات کشاورزان ساوجبلاغ در حال توسعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از تیتریکاین روزها روش غیرشیمیایی مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی برای باغات کشاورزان ساوجبلاغ در حال توسعه است.


رفیعی کارشناس کشاورزی در گفت و گو با تیتریک گفت: با نصب تله های فرمونی می توان زمان دقیق ظهور حشرات، تاپ و گنجشک ها را مشخص کرد.


اتچ پیکار، رئیس اداره اصلاح نباتات جهاد کشاورزی نیز مبارزه بیولوژیکی را استفاده از دشمن یا شکارچی طبیعی علیه آنها بر روی درختان عنوان کرد.

f51cb811 0109 40c7 b243 e913a3ed60f8 خبر خاکستری


وی در ادامه گفتگوی خود با خبرنگار تیتریک؛ زنبورهای براکون، تریکوگراما و کفشدوزک ها مهمترین شکارچیان برای کنترل آفات در باغ ها خواهند بود.


خوشبختانه اقدام جهاد کشاورزی بسیاری از باغداران و کشاورزان را راضی کرده و آنها را به استفاده از این روش در مزارع ترغیب کرده است.


کشاورز ساوجبلاغی با بیش از 50 سال سابقه کار کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار تیتریک گفت: گرفتن در باغ اقدام بسیار مؤثری بود.


نکته مهم این است که این پروژه برای باغداران و کشاورزان رایگان می شود و همین امر باعث شده بسیاری از آنها تمایل به انجام آن داشته باشند.

610efb10 0d40 4932 97de af7c9825ca35 خبر خاکستری


الماسی مدیر جهاد کشاورزی ساوجبلاغ در گفتگو با خبرنگار تیتریک گفت: یکی از اهداف ما تولید محصول سالم در نتیجه طرح کنترل بیولوژیکی اجرا شده است.

  کاهش جرایم اجتماعی در ماه محرم به دلیل تأثیر این ماه بر مردم است


او ادامه می دهد؛ این طرح در قالب عقد قرارداد با کلینیک های گیاهپزشکی برای نظارت بر مسائل زیست محیطی علاوه بر سلامت محصول اجرا شد.


طرح جهاد کشاورزی در 1050 هکتار از مزارع، باغات و گلخانه های ساوجبلاغ اجرا می شود تا کشاورزان از این اقدام بهره مند شوند.


شهرستان ساویبلا با 8 هزار و 500 هکتار اولین باغداری استان آلبورگ است و از این حیث می توان مرکز محصولات باغی به حساب آورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید