گزینه‌های روی میز حماس برای موافقت با معامله تبادل اسرا

جنبش حماس چهار خواسته از این جنبش را برای موافقت با قرارداد مبادله زندانیان اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج


طاهر النونو، مشاور اطلاع رسانی رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائيل و کابینه رادیکال او بر ادامه جنگ و کشتار مردم فلسطین اصرار دارند. آنها خواهان یک معامله زندانی هستند که در آن تعدادی از زندانیان آزاد شوند و سپس نتانیاهو جنگ را تجدید کند.

وی در گفت و گو با شبکه «الحدث الیوم» گفت: نتانیاهو خواهان آتش بس موقت در چارچوب این جنگ است تا بتواند دنیا را فریب دهد که آتش بس وجود دارد و بدین ترتیب دیگر جبهه ها آرام می شوند و سود می برند. رضایت افکار عمومی را جلب کند و سپس جنایات خود را از آن آغاز کند.

طاهر النونو گفت: برای موافقت با تبادل اسرا، آتش بس دائم، عقب نشینی کامل اشغالگران از غزه از جمله گذرگاه رفح و محور فیلادلفیا و پایان محاصره آن، شروع فوری بازسازی. و مبادله زندانیان بر اساس توافقات ضروری است. این چهار سوال ستون فقرات هر توافقی است.

وی به تلاش‌های مستمر مصر و قطر اشاره کرد و تاکید کرد: نمی‌توان گفت که به توافق رسیده‌ایم یا رژیم اشغالگر موضع خود را تغییر داده است. نتانیاهو مصمم است که جنگ را پایان ندهد زیرا این به معنای پایان آینده سیاسی اوست.آیا این خبر مفید بود؟