گزینه “عجله” برای بازی با اعتماد مصرف کننده؟

گزینه “عجله” برای بازی با اعتماد مصرف کننده؟

معرفی هر نوع تکنولوژی که بتواند کار بشریت را در این دوره و زمانه به راحت ترین شکل انجام دهد، ارزشمند و قابل توجه است. امروزه چنین فناوری هایی در بخش های مختلف جامعه به وفور دیده می شود. به خصوص امروزه که از هوش مصنوعی و جایگزینی آن به عنوان نیروی انسانی صحبت می کنیم. صرف نظر از انتقاد یا دفاع از هر یک از فناوری های موجود، زیر سوال بردن حقوق شهروندان و احترام به کاربران باید در اولویت این فناوری ها و صاحبان آن باشد.

نویسنده با چنین مقدمه ای قصد دارد اپلیکیشن اسنپ یا اپلیکیشن فوق العاده و گزینه اسنپ را نقد کند. این سرویس آنلاین که در همان ابتدای فعالیت خود توانست به یکی از بازیگران اصلی تجارت الکترونیک تبدیل شود، اکنون با انتقادات زیادی از سوی کاربران مواجه شده است. یکی از دلایل مناسب بودن این نرم افزار سازگار با محیط زیست با صفحه نمایش هر گوشی موبایل، هزینه های حمل و نقل منصفانه و مقرون به صرفه بود. به همین دلیل اسنپ با اتخاذ چنین رویه ای توانست اعتبار زیادی کسب کند.

جلب اعتماد که نوعی سرمایه اجتماعی محسوب می شود باید با حساسیت خاصی حفظ شود. اما نرم افزار محبوب و شناخته شده اسنپ با اعتماد کاربران چه می خواهد بکند؟

با توجه به تجربیات شخصی من و نقل قول هایی از چندین درایور این نرم افزار، به نظر می رسد که ایجاد “عجله” می تواند منجر به یک ضربه مضاعف شود. ماجرا از این قرار است که اسنپ از نظر خود با ایجاد این گزینه گزینه های بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار می دهد، اما این گزینه فرصتی شده است تا رانندگان با تاخیر بسیار چشمگیری به درخواست های عادی مسافران چشم پوشی کنند و با افزایش زمان، کاربر باید از گزینه “من عجله دارم” استفاده کنید، که به طور قابل توجهی هزینه ها را افزایش می دهد.

  بازتاب اقدام جنجالی طارمی در رسانه های جهان

طی چندین بار تلاش، زمانی که قصد استفاده از این سرویس را دارم، اگرچه خودروهای زیادی در همان منطقه وجود دارد، زمان انتظار برای پذیرش درخواست من بسیار طولانی است و گزینه “عجله دارم” دائما نمایش داده می شود و از نظر روانی قانع کننده است. مسافری که می خواهد سریعتر و اقتصادی تر به مقصد برسد.

به همین دلیل، کاربری که به تدریج به نوع خدمات این نرم افزار و سرویس اعتماد می کند و هر جلسه مهم و جدی را به اسنپ می سپارد، بسیار بی انصافی است که این نرم افزار حقوق و انگیزه کاربران خود را نادیده بگیرد و فقط به فکر خود باشد. منافع مالی با این حال امیدوارم با حساسیت رسانه ای به این موضوع و اعتراض کاربران، شاهد تغییر رویه این نرم افزار باشیم. البته در اینجا نباید از نظارت جدی و به موقع انجمن حمایت از مصرف کنندگان غافل شد.

دیدگاهتان را بنویسید