گیلان نیازمند 6هزار و 500 تخت بیمارستانی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: گیلان نیازمند 6هزار و 500 تخت بیمارستانی است.


به گزارش خبرگزاری موج گیلان، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در مجمع سلامت استان در سخنانی با بیان اینکه حداقل به ۶ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی نیاز است، گفت: از سه هزار و ۶۷۷ تخت مصوب دانشگاهی، ۲ هزار و ۸۶۶ تخت فعال، ضمن اینکه یک هزار و ۲۸۲ تخت در بخش خصوصی برای خدمات رسانی به بیماران فعال است.

این مسئول، با اشاره به فعالیت ۳۶ مرکز و پایگاه‌ اورژانس شهری و ۴۸ مرکز و پایگاه اورژانس جاده‌ای اضافه کرد: هشت دستگاه در بخش اورژانس موتوری و یک بالگرد نیز برای خدمات رسانی به مردم در گیلان فعال است.

وی با بیان اینکه ۱۹۷ مرکز خدمات جامع سلامت در گیلان وجود دارد، اظهار داشت: علاوه بر این مراکز، ۱۴۶ پایگاه سلامت، ۹۶۱ خانه بهداشت، ۱۷ مرکز بهداشت و ۱۱ مرکز آموزش بهورزی در گیلان فعال است.

وی در ادامه برخورداری گیلان از یک بیمارستان جنرال ۸۰۰ تختخوابی را حداقل نیاز مردم استان عنوان کرد و افزود: احداث این بیمارستان با توجه به جمعیت بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری ثابت و حداقل ۱۰ میلیون نفری در ایام پرازدحام سال لازم است.

 آشوبی با اشاره به تلاش‌ها برای راه‌اندازی یک بیمارستان جنرال در رشت، تصریح کرد: گیلان تنها استان فاقد بیمارستان جنرال است اما با تلاش‌های صورت گرفته، مجوز این بیمارستان از مقام عالی وزارت اخذ شد ضمن اینکه، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ درج و توسط رئیس‌جمهوری به گیلان ابلاغ شده‌است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان خاطر نشان کرد: بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی لاکان رشت نیز تاکنون ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جلسه مجمع سلامت گیلان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید