یادبود داوود رشیدی در جشنواره «فیلم و عکس با انرژی» برگزار می‌شود

مراسم تجلیل از داود رشیدی بازیگر و کارگردان مطرح سینما و تئاتر ایران در نخستین جشنواره «فیلم و عکس با انرژی» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج


بر اساس اعلام دبیرخانه اول جشنواره «فیلم و عکس با انرژی»، آیین بزرگداشت داود رشیدی چهره تاثیرگذار و برجسته هنر ایران، به پاس یک عمر فعالیت هنری، 26 تیرماه در محل جشنواره برگزار می شود.

زنده‌یاد رشیدی، یکی از چهره‌های ماندگار هنر ایران، سابقه طولانی و تاثیرگذاری در سینما، تئاتر و تلویزیون دارد.

این هنرمند در ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

اولین دوره جشنواره «فیلم و عکس با انرژی» با هدف ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی و آگاهی بخشی به اهمیت مصرف هوشمندانه برق و اثرات مثبت آن بر جامعه و محیط زیست برگزار می شود. در تهران از 27 تا 29 مرداد به سرپرستی حمید هانی.

این جشنواره با حمایت کمپین «انرژی» و با شعار «ایران با شما می درخشد» فرصت بی نظیری را در اختیار هنرمندان جوان قرار می دهد تا با ارائه آثار خود در 2 بخش عکس و فیلم کوتاه به فرهنگ مصرف بهینه انرژی کمک کنند. و خلاقیت خود را در مقابل مخاطبان نشان دهند.

آثار ارسالی به این جشنواره توسط هیئت داوران متشکل از 10 هنرمند برجسته در حوزه عکاسی و سینما داوری می شود و به 10 اثر برگزیده جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد. این جشنواره سعی دارد زمینه رقابت سالم و کشف استعدادهای جوان در عرصه سینما و عکاسی را فراهم کند.

مهلت ارسال آثار به جشنواره «فیلم و عکاسی با انرژی» از هشتم خرداد آغاز و تا 19 مرداد ماه ادامه دارد.آیا این خبر مفید بود؟