یزدی ها رتبه سوم اهدای خون در کشور را دارند/ استقبال ضعیف مردان و زنان جوان از اهدای خون


ساعت: 10:51
تاریخ انتشار: 1301/03/24
کد خبر: 1855887

تقوایی مدیر عامل انتقال خون یزد گفت: متاسفانه بانوان و جوانان یزدی برخلاف میانسالان در حوزه اهدای خون استقبال خوبی ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ نگی تگوایی به مناسبت روز جهانی اهداکننده خون در گفت و گو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه استان یزد سومین اهداکننده خون کشور در سال های اخیر است، اظهار کرد: میانگین اهدای خون در استان یزد 35 در هزار است اما میانگین کشوری 25 در هزار است که نشان از استقبال و حمایت مردم در زمینه اهدای خون دارد.

وی با بیان اینکه افراد 18 تا 65 سال می توانند خون اهدا کنند، بیان کرد: متاسفانه در استان یزد تعداد جوانان دختر و پسر متقاضی اهدای خون در مقایسه با افراد میانسال بسیار کم و تنها حدود 3 درصد است. اهداکنندگان خون در یزد بانوان هستند.

تقوایی ادامه داد: سال گذشته 52 هزار و 500 اهداکننده خون در پایگاه های اهدای خون استان داشتیم که از این تعداد 43 هزار و 800 نفر موفق به اهدای خون شدند که از این تعداد حدود 82 هزار فرآورده خونی به مراکز درمانی استان و حدود 3 هزار نفر در استان های همجوار مراجعه کردند.

مدیرکل انتقال خون یزد با بیان اینکه روزانه به طور متوسط ​​150 تا 180 نفر در استان متقاضی اهدای خون هستند، گفت: حدود 65 درصد از اهداکنندگان استان به عنوان اهداکنندگان مستمر خون در استان شناخته می شوند و حدود 20 درصد از اهداکنندگان را اهدا می کنند. اهداکنندگان با تجربه

  مرکز آموزش جهانی یک امتیاز ویژه برای تکواندوی ایران است

تقوایی در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها در شهرهای میبد، اردکان و یزد پایگاه انتقال خون وجود دارد، خاطرنشان کرد: در شهرستان های مهریز و ابرکوه نیز ساخت پایگاه اهدای خون رو به اتمام است و امیدواریم بتوانیم خون اهدا کنیم. مراکز اهدای خون در شهر باف مرکز اهدای خون به طور کامل تکمیل و تجهیز شده است اما به دلیل کمبود نیرو هنوز شروع به کار نکرده است. در شهر مستقر شوید و سعی کنید از شهروندان این شهرها خون بگیرید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید