یکی از کارکردهای مساجد در جهان اسلام، تهذیب است

ساعت: 21:37
تاریخ انتشار: 1400/10/30
کد خبر: 1802173

رئیس جمهور در جمع نمازگزاران مسجد جامع مسکو:

رئیس جمهور یکی از کارکردهای مهم مساجد در جهان اسلام را روشنگری و جلوگیری از رشد جریان های تکفیری برشمرد و گفت: رمز مسلمانی خودسازی و پاسخگویی به دیگران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در جریان سفر به مسکو، به دعوت راویل عین الدین، رئیس شورای مفتیان روسیه، با نمازگزاران در مسجد جامع مسکو دیدار کرد.

وی مساجد را خانه های خدا روی زمین عنوان کرد و گفت: مساجد دارای کارکردهای فردی و اجتماعی هستند و علاوه بر تزکیه و انس با خدا در مسجد، روابط اجتماعی مسلمانان نیز در مساجد شکل می گیرد.

رئیس جمهور گفت: آنچه امروز در دنیای فساد و فسق وجود دارد، گواه این است که انسان امروز خدا را فراموش کرده است.

حجت الاسلام رئیسی گفت: هفتاد سال ظلم و جنایت بر مردم فلسطین و بیش از 20 سال کشتار مردم افغانستان حاصل سیاست بدون معنویت و اخلاق است.

وی با تاکید بر اهمیت معنویت برای مسلمانان گفت: جنایات تکفیری در سوریه، عراق، افغانستان و یمن با پرچم اسلام انجام می شود در حالی که با برنامه و حمایت آمریکا و صهیونیست ها انجام می شود.

رئیس جمهور یکی از کارکردهای مهم مساجد در جهان اسلام را روشنگری و جلوگیری از رشد جریان های تکفیری برشمرد و گفت: رمز مسلمانی خودسازی و پاسخگویی به دیگران است.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به دیدار روز گذشته خود با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود افزود: ما در بسیاری از مسائل دیدگاه های مشترکی داشتیم و دو کشور در تلاش هستند تا سطح همکاری های دوجانبه را ارتقا دهند.

  مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی نوجوانان و بزرگسالان ساحلی در روز اول برنده شدند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید