یک ساختمان صداوسیما بنام شهید امیرعبداللهیان زده شد

با حضور پیمان جبلی، ساختمان برون مرزی صداوسیما طی مراسمی به نام شهید حسین امیرعبدالخیان نامگذاری شد.

به گزارش خبرگزاری موج


پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در مراسم نامگذاری ساختمان برون مرزی شهید حسین امیر عبدالخیان و رونمایی از تمثال این شهید گرانقدر که با حضور خانواده وی و جمعی از مدیران و همکاران خارج از کشور برگزار شد. معاونت با استقبال خانواده معظم شهید مقاومت و دیپلماسی. شهید امیر عبدالخیان از ابتکار معاونت علمی در احیای نام و یاد این شهید بزرگوار بسیار قدردانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: در دوران بیداری اسلامی و زمانی که حرکت گسترده انقلاب در شمال آفریقا آغاز شد، تنها دیپلمات برجسته که در کنار شهید سلیمانی به انتقال پیام انقلاب پایبند بود، شهید امیر عبداللهیان بود. به خوبی به تعامل و روابط سازنده این شهید در شخص نماینده مجلس و سپس وزیر امور خارجه با نماینده خارجی در چند سال اخیر اشاره کرد.

وی افزود: اگر امروز جبهه گسترده انقلاب و مقاومت در بالاترین نقطه خود قرار دارد بخشی از آن را مدیون تلاش های بی دریغ این شهید است. امیدوارم راه شهید را ادامه دهیم و برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره او تلاش کنیم تا خطی که او دنبال می کرد هر روز تقویت شود.

رئیس رادیو همچنین در پایان این مراسم و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهید امیر عبدالخیان از عناصر انقلابی، متعهد و پرتلاش دیپلماسی کشور است، بر نقش موثر وی در توسعه و پیشرفت منطقه تاکید کرد و گفت: امیر عبدالخیان نماد دیپلماسی مقاومت و رسانه های بین المللی رادیو و تلویزیون. آنها رسانه مقاومت هستند. این دو در یک مسیر قرار دارند و مکمل یکدیگر هستند. دیپلماسی مقاومت همواره رسانه های مقاومت را در کنار خود خواهد دید و رسانه های مقاومت نیز زیربنای مسیر دیپلماسی مقاومت خواهند بود.

جبلی همچنین درباره علاقه رسانه ملی به تبیین جایگاه شهدای گریز اردیبهشت گفت: رسانه ملی همواره خود را موظف به توجه عملی به سیره شهدا دانسته است. توجه به زندگی شهدا یکی از اولویت ها و نیازهای رسانه ملی است، ضمن رعایت این نکته مهم که کار شهدا باید یک کار بزرگوار باشد و کار ضعیف را برای شهدا دوست نداریم. در این راستا همکاران ما در مراکز تولید مجموعه های تئاتر با جدیت و قوت بیشتری به تولید آثار مربوط به شهدا به ویژه شهید امیر عبدالاخیان ادامه خواهند داد و این سیاست دنبال خواهد شد.آیا این خبر مفید بود؟