۱۵ هزار تن گندم در کردستان به صورت تضمینی خریداری شد

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان:

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان گفت: از ابتدای برداشت گندم در استان خرید تضمینی 15 هزار و 127 تن از این محصول انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان

جمال صالحی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در استان از 13 تیرماه آغاز شد، گفت: 8 هزار و 903 تن گندم در شهرستان کامیاران و 6 هزار و 224 تن گندم مازاد از کشاورزان سقزی خریداری شد.

وی با بیان اینکه 87 مرکز خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری در استان افتتاح می شود، گفت: تاکنون 4 مرکز در 2 شهرستان سقز و کامیاران فعال شده است.

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان نرخ خرید تضمینی گندم در این 2 شهرستان را بیش از 2 هزار تن عنوان کرد و افزود: عمده نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی جاری شامل 4 درصد زیان مفید است. و 1 درصد ضرر بی فایده، 17 هزار و 500 تومان است که نسبت به سال برداشت قبل 17 درصد افزایش داشته است.

صالحی ادامه داد: سطح زیر کشت گندم استان کردستان در سال اقتصادی جاری 626 هزار هکتار است که 588 هزار هکتار آن دیم و 41 هزار هکتار آبی است.

وی یادآور شد: برآوردها بر این است که امسال یک میلیون و 500 هزار تن گندم از مزارع استان جمع آوری و از این میزان یک میلیون و 200 هزار تن به مراکز خرید تضمینی گندم تحویل شود.آیا این خبر مفید بود؟