۱۶۰ اداره پرمصرف پایتخت قطع برق شدند

شرکت توزیع برق استان تهران با اعلام اینکه مصرف برق در این کلانشهر از مرز 5100 مگاوات گذشته است، تصریح کرد: تاکنون برق 160 اداره پرمصرف پایتخت به دلیل عدم کمک به کاهش مصرف برق قطع شده است.

به گزارش خبرگزاری موج


کامبیز ناظریان در گفت و گوی تلویزیونی با بیان اینکه بیش از 10 تا 15 درصد برق مصرفی در پایتخت متعلق به نهادهای عمومی است، اظهار داشت: به همین دلیل همکاری همکاران اداری در شهر تهران می تواند تاثیر بسزایی در کاهش مصرف برق در زمان پیک داشته باشد. ساعت های روز

وی با بیان اینکه روز یکشنبه 19 تیرماه، همکاری دستگاه های اجرایی منجر به کاهش 120 مگاواتی شد. مصرف برق نشان می دهد که این رقم معادل مصرف برق 120 هزار مشترک مسکونی است و بر اساس مطالعات انجام شده ظرفیت کاهش مصرف برق تا 180 مگاوات در این منطقه وجود دارد.

وی با قدردانی از اداراتی که در این زمینه همکاری مناسبی داشته اند، گفت: در حال حاضر تمامی دستگاه ها و خدمات عمومی شهر تهران به کنتورهای هوشمند مجهز شده اند و میزان و نحوه مصرف آن ها به صورت لحظه ای توسط سامانه های هوشمند برق رصد می شود. از پایتخت

مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران همچنین تاکید کرد: برنامه ریزی قطعی برق در دفاتر پرمصرف به گونه ای انجام می شود که وقفه ای در ارائه خدمات به مشترکان ایجاد نشود.

به گفته وی، روز یکشنبه 19 تیرماه مصرف برق در تهران از مرز 5100 مگاوات گذشت و نسبت به هفته گذشته 300 مگاوات افزایش یافت. لذا از مشتریان بزرگ به ویژه در بخش اداری انتظار می رود برای تامین برق مورد نیاز سایر هموطنان و توزیع عادلانه انرژی با این شرکت همکاری کنند.آیا این خبر مفید بود؟