۵۶۰۰ روستای کشور تاکنون در طرح جهاد آبرسانی از نعمت آب شرب بهره مند شده اند

به گزارش خبرگزاری موج کردستان

میشم جعفرزاده در بازدید از طرح جهاد آبرسانی در روستاهای استان کردستان با اشاره به اجرای طرح جهاد آبرسانی در 2 سال گذشته گفت: تاکنون 5600 روستا در کشور از این طرح بهره مند شده اند.

وی در ادامه در خصوص پروژه آبرسانی روستای کردستان گفت: با توجه به رویکرد وزارت نیرو در حوزه آبرسانی به مناطق فقیرنشین، یکی از پروژه های مهم در حوزه آبرسانی در این استان صورت گرفته است.

مشاور وزیر و رئیس مرکز جهاد آبفای وزارت نیرو با اشاره به استفاده از اعتبارات محرومیت زدایی در این پروژه ها افزود: 169 روستای استان با جمعیت هدف 67 هزار نفر از آب شرب بهداشتی بهره مند می شوند. به روش پایدار با اعتباری بالغ بر 528 میلیارد تومان.

پروژه جهاد آبرسانی مجتمع نگل-برکارو شهر سنندج اولین پروژه ای بود که مشاور وزیر نیرو از آن بازدید کرد. پروژه آبرسانی مجتمع ناگل-برکارو شامل 7 روستای نگل-زنج-برکارو-دانیکش-رشنش، دریلا و بنیدر با جمعیتی بالغ بر 5 هزار نفر می باشد.

کل آب مورد نیاز مجتمع ناگل برکارو 25 لیتر در ثانیه است و در این پروژه در مجموع 30 کیلومتر خط انتقال، 12 مخزن به ظرفیت 1450 متر مکعب و 6 ایستگاه پمپاژ تکمیل شده است.

تاکنون 250 میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده و برای تکمیل آن 150 میلیارد ریال دیگر نیاز است. این پروژه در حال حاضر بیش از 85 درصد پیشرفت داشته و به زودی فاز اول آن که آبرسانی به روستای تاریخی ناگل است و فاز دوم که شامل آبرسانی به 6 روستای دیگر است تا پایان سال جاری با اعطا تکمیل می شود. اعتبار.

پروژه آبرسانی مجتمع ریخلان دزلی شهرستان سروآباد از دیگر پروژه هایی بود که رئیس مرکز جهاد آبفای وزارت نیرو از آن بازدید کرد.

این پروژه شامل آبرسانی به 18 روستای 12 هزار نفری است که در حال حاضر 90 درصد پیشرفت داشته و 28 میلیارد تومان هزینه دارد.

در این پروژه 35 کیلومتر خط انتقال، 13.5 کیلومتر شبکه و مخازن به ظرفیت 850 متر مکعب، 8 ایستگاه پمپاژ و 3 حلقه چاه تکمیل شده است.

مجتمع گویزه کویرا مریوان از دیگر پروژه هایی بود که مورد بازدید مشاور وزیر نیرو در امور آبفای جهادی قرار گرفت. این پروژه شامل 5 روستا بوده و 50 درصد پیشرفت داشته و پس از اتمام آن 1000 نفر از نعمت آب شرب سالم بهره مند خواهند شد.

در این پروژه خط انتقال به طول 5 کیلومتر، اصلاح شبکه به طول 600 متر، ایستگاه پمپاژ و اتاق حفاری ساخته، تجهیز و برق دار می شود.


آیا این خبر مفید بود؟