۷۰ درصد قطارهای مسافری در محور خراسان تردد می‌ کنند

در سال 1402، 16 میلیون و 300 هزار نفر به محدوده راه آهن خراسان کوچ کردند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی

مدیرکل راه آهن خراسان گفت: 2 سال متوالی تعداد مسافران در محورهای خراسان رکورد زد به طوری که تعداد 15 میلیون مسافر در سال 1401 به 16 میلیون و 300 هزار نفر در پایان سال 1402 رسید.
مصطفی نصیری ورگ امروز در جلسه راهداری خراسان رضوی و شورای هماهنگی شهرسازی افزود: 70 درصد قطارهای مسافری شبکه ریلی کشور در محور خراسان تردد می کنند.

وی به عملکرد دولت سیزدهم در زمینه بارگیری و حمل و نقل کالا و صادرات ریلی در حوزه راه آهن خراسان اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت رکورد 25 ساله در حمل و نقل محموله های ترانزیتی به ثبت رسیده است. از مرز ریلی سرحس به تناژ یک میلیون و 719 هزار تن و در حین حمل محصولات صادراتی از مرز ریلی سرحس به تناژ یک میلیون و 108 هزار تن شکسته شد.

نصیری افزود: در این مدت کالاهای ترانزیتی مختلف از جمله سوخت، قطار کانتینری، کود پتاس و زغال سنگ از ایران و مرز ریلی سرخس به خارج از کشور ترانزیت شد.
وی توسعه ایستگاه راه آهن شهید مطهری مشهد را از دستاوردهای دولت سیزدهم برشمرد و گفت: در این مدت ظرفیت سکوهای تخلیه و بارگیری در ایستگاه شهید مطهری با استقرار سه واگن در شبانه روز به 350 واگن افزایش یافت. سکوهای تخلیه – بارگیری به طول 1300 متر مشرف به 6 خط تخلیه و بارگیری و 2 خط بدون سکو به طول 1500 متر.

نصیری افزود: حدود 2000 متر مربع ساختمان خدمات حمل و نقل بین المللی در این ایستگاه برای اسکان سازمان های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل ریلی بین المللی احداث شده است.
23 ایستگاه راه آهن در شبکه راه آهن خراسان وجود دارد.آیا این خبر مفید بود؟