۷ هزار نفر از اساتید کشور از سعید جلیلی حمایت کردند

به گزارش خبرگزاری موج


7000 معلم از دانشگاه های سراسر کشور گفت جلیلینامزد دوره چهاردهم انتخابات ریاست جمهوری حمایت خود را اعلام کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

ملت شریف ایران

انتخابات ریاست جمهوری آینده بسیار مهم است. مردم ایران بیش از چهار دهه است که برای رسیدن به قله تلاش کرده اند. سختی های حملات تروریستی دهه 60، جنگ های تحمیلی، تحریم های فلج کننده، پاسداری از میهن در اطراف حرم را تحمل کرده اند و در میان این سختی ها و مصائب، تا پای جان در کلاس های درس، پژوهشگاه ها، آزمایشگاه ها و حوزه های علمیه مبارزه کرده اند. دانش و فناوری به عنوان رهبران عرصه علم و فناوری. اکنون با ادامه راه شهید رئیسی عزیز به قله نزدیک شده ایم و پس از چند صباح دیگر. نزدیک بودیم از سختی ها و رنج های تحریم و آزار بدخواهان مردم ایران عبور کنیم. ما توانسته‌ایم نشان دهیم که با تعامل خردمندانه با جهان، دوستی با کشورهای همسایه، دوستی با کشورهای همسایه، به تأثیرگذارترین کشور منطقه و یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان تبدیل می‌شویم.

ما با تلاش های علمی و فناوری توانسته ایم به مقام علمی در دنیا برسیم. ما توانسته ایم با تجربه تلفیق میدانی و دیپلماسی با تکیه بر سرمایه داخلی و همزمان با استفاده از فرصت های بیرونی دنیا، فرصتی پر از گام های سریع برای ایران ایجاد کنیم. این بار باید قوی تر ادامه یابد. اکنون زمان انتخاب است؛ انتخاب برگشتن از اوج و خسته ماندن از صعود در تن ملت یا ادامه صعود و رسیدن به قله و شادی ملت!

ما در دانشگاه ها و مقطع دکترا استاد هستیم گفت جلیلی ما با دقت گوش دادیم. قدرتش را اندازه گرفتیم. پرونده او را بررسی کردیم. شخصیت علمی، گفتمان انقلابی او را در نظر گرفتیم. صداقت، دین، سلامتی، امانتداری و ساده زیستی او را بر اساس دلایل متعدد، ادامه دهنده شهیدان رجایی و رئیسی دانستیم. از جمله دلایل ما:

1- درک استراتژیک همراه با تجربه اجرایی و داشتن چشم انداز توسعه و برنامه واقع بینانه

2- اشراف به نظام کشور

3- متواضع در مقابل مردم، متعهد به خدمت، مشاوره و انتخاب نخبگان

4- دوری از تقلب، تصرف بی مورد مردم، تهمت، هیولا و دوقطبی سازی دروغین.

5- درایت، شجاعت، شجاعت، تسلط بر زبان گفتگو در عرصه دیپلماسی

6- تداوم برنامه های موفق آغاز شده توسط دولت شهید رئیسی.

7- سادگی، مردمی بودن، سخت کوشی و تلاش خستگی ناپذیر.

در ميان علل هفتگانه، شواهد زنده و تاريخى وجود دارد كه حمايت و انتخاب آنها يك وظيفه شرعى و ملى و كارى حكيمانه است; به انتخاب او،

1- مردم شاد و دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی در یأس خواهند بود.

2- دولت سوم آقای روحانی تشکیل نمی شود و دوران رکود و بی کفایتی برنمی گردد.

3- اتحاد مردم و دولت در مسیر خدمت و سعادت تقویت می شود.

اکنون ما دانشگاهیان بر اساس دلایل و ادله فراوانی که به برخی از آنها اشاره شد، دکتر سعید جلیلی را به عنوان کاندید انتخاب کرده ایم و از شما تقاضا داریم با انتخاب اول و روشنگری در مرحله بعد، دیگران را برای انتخاب کاندید دعوت کنید.

کمیته ستادی دکتر سعید جلیلی


آیا این خبر مفید بود؟