100 میلیون تومان ثبت نام خودرو کی آزاد می شود؟

100 میلیون تومان ثبت نام خودرو کی آزاد می شود؟

4 خردادماه از طریق سامانه یکپارچه لیست اولویت خریداران خودرو در مرحله دوم تحویل اعلام و تاریخ تحویل خودرو مشخص می شود. امکان برداشت 100 میلیون تومان بلوکه شده نیز وجود خواهد داشت.

مهر: فرآیند انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه 8 روز دیگر به پایان می رسد، امروز 19 خرداد ماه و لیست متقاضیان واجد شرایط در ثبت نام اولیه بر اساس برنامه زمانبندی تولید اعلام شده از سوی خودروسازان داخلی، زمان تحویل خودروی مورد نظر متقاضی را اعلام می کند. در سامانه اعلام خواهد شد.

بدیهی است جدول زمانبندی بر اساس لیست نوبت (لیست انتظار هر محصول) در خرداد 1402 و در سامانه https://www.esalecar.ir اعلام خواهد شد.

همچنین مبلغ 100 میلیون تومان مسدود شده در حساب پروکسی نیز از 3 خرداد آزاد می شود. به نوعی با اعلام نتایج اولویت بندی خودروها در روز چهارشنبه 3 خرداد ماه، مبالغ بلوکه شده افراد در حساب های نیابتی از سیستم بانکی خارج می شود.

لازم به ذکر است طبق تبصره 2 طرح تحویل خودرو در سامانه یکپارچه، قرار گرفتن متقاضی در لیست انتظار بر اساس زمان بندی اعلام شده، تعهدی برای خودروساز برای تحویل خودرو ایجاد نمی کند و این الزام صرفا پس از اتمام مرحله سوم و بر اساس انعقاد قرارداد فروش نامزد با خودروساز بر اساس شرایط قرارداد تشکیل می شود.

همچنین در تبصره 3 آمده است که در این مرحله و پس از اعلام نتایج جدول زمانی، متقاضی نمی تواند اعتبار خود را از حساب نماینده برداشت کند و در صورتی که متقاضی واجد شرایط بخواهد خودرو را طبق زمان اعلام شده در این مرحله تحویل دهد. می تواند بر اساس تماس شرکت سازنده خودرو، ثبت نقل و انتقال را لغو و بر اساس قیمت روز به حساب خودروساز پرداخت کند یا پس از اعلام نتایج زمان، از لیست انتظار خودروی مورد نظر خارج شود.
مرحله سوم: تایید ثبت نام متقاضیان بر اساس فراخوان خودروساز

در این مرحله و پس از اعلام زمان‌بندی متقاضی و تشکیل لیست انتظار برای هر محصول، خودروساز موظف است هر فراخوان طرح‌های فروش خودرو را مطابق با زمان‌بندی و صف‌های ایجاد شده اعلام کند تا خودروسازان با زمان جاری و صرفا بر اساس لیست اولویت های مشخص شده برای هر محصول تماس گرفته و ثبت نام را نهایی کرده و بر اساس قیمت روز خودرو قرارداد فروش را منعقد می کنند.

تبصره 1- نهایی شدن ثبت نام خودروسازان در این طرح بر اساس فهرست تنظیم شده بر اساس قیمت روز، مطابق مقررات بازار خودرو شورای رقابت می باشد.

تبصره 2- چنانچه در هنگام تماس مشتری در زمان تحویل یا ثبت نام نهایی مشخص شود که مشتری از شرایط درخواست کننده مندرج در اطلاعیه تخطی کرده و یا در این مدت از خودروسازان داخلی دیگر خودرو خریداری کرده است. ثبت نام در این طرح خطی در نظر گرفته شده است.

ذکر این نکته ضروری است که اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح بر اساس ماده 19 آیین نامه اجرایی ماده 14 الحاقیه طرح مبارزه با پولشویی و مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید