4 بازار قطعات بدنه در تهران!

4 بازار قطعات بدنه در تهران!

به نظر نمی رسد میانگین قیمت کلیه 350 تا 450 میلیون نسبت به سال قبل افزایش زیادی داشته باشد. به نظر می رسد نرخ تورم قیمت کلیه در مقایسه با بسیاری از کالاهای دیگر مانند کالاهای اساسی بسیار کمتر است، یکی از دلایل رشد کند نمودار قیمت کلیه می تواند افزایش عرضه به دلیل افزایش فقر و تورم راکد در کشور باشد. نسبت به سطح تقاضا حجم قابل توجه تبلیغات در فضای مجازی نیز نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری دارد.

هیرش سعیدیان – جوان درشت اندام حدوداً 35/30 ساله که آگهی دست نویس فروش کلیه را چسبانده است. از چهره اش می توان فهمید که نگاه مستقیم من او را آزار می دهد، با خجالت به من نگاه می کند و چشمانم را نگاه می کند، صحبت را شروع می کنم.

راه دیگه ای نیست؟!

تا اینجا آمده ام، برای پول می خواهم مهاجرت کنم، اگر بمانم چاره ای جز خودکشی ندارم.

در خیابان ولی نژاد (بالاتر از ونک) تبلیغات فروش کلیه، کبد و مغز استخوان در اطراف بیمارستان هاشمی نژاد توجه هر رهگذری را به خود جلب می کند، هرچند حجم تبلیغات به اندازه دیوارنویسی اطراف بیمارستان لبافی نژاد در بستان نهم پاسداران نیست. مقامات بیمارستان مایل به مصاحبه نشدند، اما یکی از کارکنان گفت که برخی از دریافت کنندگان کلیه ایرانیانی بودند که در خارج از کشور زندگی می کردند و به دلیل نرخ پایین تهیه اعضای بدن در ایران ترجیح دادند پیوند را در ایران انجام دهند.

محل سوم تحریر و دیوارکشی برای فروش اعضای بدن در تهران اطراف بیمارستان امام خمینی است. با این حال به نظر می رسد حجم تبلیغات کمتر از اطراف لبافی نژاد باشد.

  ترکمنچای دیگه میاد؟!

در کوچه فرهنگ حسینی پایین میدان ولیعصر، دعوای دائمی بین فروشندگان اعضای بدن و افرادی که از رنگ و اسپری برای حذف این گرافیتی استفاده می کنند، وجود دارد. در این کوچه انجمن کمک به بیماران کلیوی وجود دارد. اگرچه برای فروش اندام های بدن از جمله قرنیه چشم، بیضه ها، مغز استخوان، کبد و کلیه، قیمت های بسیار متفاوتی مورد نیاز است، اما به نظر می رسد میانگین قیمت یک کلیه سالم با امکان دریافت پاسخ مثبت در آزمایشات پزشکی در چند گروه خونی بین 350 تا 450 میلیون تومان است. تبلیغ کنندگان اغلب تأکید می کنند که «سیگار نمی کشند، قلیان نمی خورند و مشروب نمی خورند».

زن جوانی که آگهی فروش بخشی از کبدش را به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان منتشر کرده است، در گفتگوی تلفنی از سلامت جسمانی خود می گوید وضعیت دو فرزندش چاره دیگری ندارد.

به نظر نمی رسد میانگین قیمت کلیه 350 تا 450 میلیون نسبت به سال قبل افزایش زیادی داشته باشد. به نظر می رسد نرخ تورم قیمت کلیه در مقایسه با بسیاری از کالاهای دیگر مانند کالاهای اساسی بسیار کمتر است، یکی از دلایل رشد کند نمودار قیمت کلیه می تواند افزایش عرضه به دلیل افزایش فقر و تورم راکد در کشور باشد. نسبت به سطح تقاضا

یکی دیگر از آگهی‌دهندگان در تماس تلفنی درباره مبلغ هدیه به مرکز حمایت کلیه گفت: برای دریافت این مبلغ گفتند باید رضایت محضری از والدین یا همسرتان داشته باشید. من مجرد هستم و نمی خواهم پدر و مادرم از این موضوع باخبر شوند. به همین دلیل محدودیت ایجاد کردم و فقط به پول خریدار متکی هستم.»

  شورای امنیت باید تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کند

روابط عمومی بیمارستان نمازی شیراز که در آن پیوند کبد انجام می‌شود، در تماسی تلفنی گفت: فرآیند پیوند کبد تنها برای اهداکنندگانی انجام می‌شود که با گیرنده پیوند مرتبط هستند و بیمارستان به‌طور جدی به این موضوعات رسیدگی می‌کند.

اما با توجه به حجم زیاد آگهی های فروش جگر در کشور و اظهارات فروشندگان، به نظر می رسد فروش جگر آنچنان که مسئولان ادعا می کنند غیرممکن نیست و بازار داغ فروش اعضای بدن رونق چشمگیری داشته است. . حجم قابل توجه تبلیغات در فضای مجازی نیز نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری دارد.

در گزارش قدیمی گاردین، قیمت کلیه در انگلیس نزدیک به 100 هزار دلار است، رسانه های دیگر نیز به تفاوت فاحش قیمت اعضای بدن در ایران و کشورهایی مانند ترکیه، امارات یا کشورهای غربی اشاره می کنند. شیوع فقر در کشور، نگرانی از احتمال قاچاق اعضای بدن از ایران به این کشورها باید افزایش یابد. گزارش های تایید نشده در فضای مجازی حاکی از آن است که برخی از قاچاقچیان به پناهجویان بی پول ایرانی پیشنهاد می کنند تا هزینه مهاجرت خود را با اهدای اعضای بدن خود بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید