ViaBTC | ظهور Caspa: استخراج GPU شتاب جدیدی به دست آورده است

ViaBTC |  ظهور Caspa: استخراج GPU شتاب جدیدی به دست آورده است

کاسپا در میان سکه‌های محبوبی مانند ETC، ETHW و RVN برجسته بود و با بهره‌گیری از قدرت محاسباتی عظیم اتریوم و جلب اعتماد استخراج‌کنندگان GPU توانست توجهات را به خود جلب کند. این به لطف مزایای اصلی کاسپا اتفاق افتاد.

مزیت اول: تایید سریع تراکنش و بهره مندی از ظرفیت بالاتر

بر اساس گزارش BTC.com، شبکه بیت کوین با آزمایش بی سابقه ای با 324700 تراکنش در انتظار تایید در 9 می، به دنبال تقسیم مبادلات پی در پی توکن NFT و BRC-20 مواجه است. با توجه به زمان بلوک 10 دقیقه ای بیت کوین و اندازه بلوک 1 مگابایتی، حداقل 14 ساعت طول می کشد تا تمام تراکنش ها در صف قرار گیرند. در همین حال، تراکنش های جدید به طور مداوم در حال ارسال هستند و در انتظار تایید هستند.

منبع: BTC.com

برای بیت کوین که هدفش تبدیل شدن به یک سیستم پرداخت الکترونیکی همتا به همتا و یک سیستم جدید معاملات ارزی است، بدون شک چنین سرعت پردازشی برای کاربران قابل قبول نیست. به همین دلیل کاسپا گزینه بسیار خوبی است. کاسپا با ارائه طرحی که محدودیت‌های فناوری بلاک چین بیت‌کوین را با تمرکز بر سرعت شبکه برطرف می‌کند، متمایز است. این شبکه در هسته خود از پروتکل GhostDAG استفاده می کند که یک گراف غیر چرخه ای جهت دار (DAG) است که امکان پردازش همزمان چندین بلوک را فراهم می کند.

تفاوت بین زنجیره DAG و بلاک چین خطی

کاسپا در حال حاضر هر ثانیه یک بلوک تولید می کند، به این معنی که می تواند تا 60 بلوک در دقیقه، 3600 بلوک در ساعت و 86400 بلوک در روز را پردازش کند. در مقابل، بیت کوین تنها 6 بلاک در ساعت و 144 بلاک در روز پردازش می کند. در Caspa، پردازش حدود 330000 تراکنش انباشته بیت کوین تنها 18 دقیقه طول می کشد.

علاوه بر این، کاسپا ظرفیت بالایی را نشان می دهد. شبکه این ارز نسخه آلفای Rusty Kaspa را منتشر کرده است که Rust را جایگزین زبان برنامه نویسی قبلی کرده است. در صورت موفقیت آمیز بودن این ارتقا، کاسپا پایگاه کد بسیار سریعتر و کارآمدتری را اجرا خواهد کرد و انتظار می رود سرعت شبکه تا 30 برابر افزایش یابد.

مزیت دوم: امنیت و ثبات

از زمان شروع رونق DeFi در سال 2021، پروژه های مختلف DeFi موفق به جذب سرمایه هنگفتی شده اند و هدف هکرها قرار گرفته اند. به طور خاص، حمله ساندویچ یک حمله DeFi رایج است که اساساً یک تراکنش پیش رو است.

در یک حمله ساندویچی، مهاجمان در میان تراکنش‌هایی که در انتظار تایید در شبکه‌ای مانند اتریوم هستند، به دنبال هدف می‌گردند. با قرار دادن یک سفارش قبل از تراکنش هدف و یک سفارش دیگر بعد از تراکنش، مهاجم می‌تواند هم تراکنش پیش رو و هم تراکنش پست را اجرا کند و تراکنش اصلی را بین این دو قرار دهد.

حمله ساندویچی

علیرغم شفافیت و تأیید تأخیر تراکنش های بلاک چین، انجام تراکنش های تغییر مسیر آسان است و امنیت دارایی های کاربر را به طور جدی به خطر می اندازد. کاسپا با استفاده از بلوک های DAG برای پردازش تراکنش های بزرگ در مدت زمان کوتاهی مشکل را حل می کند. با استفاده از بلوک‌های DAG، شبکه می‌تواند چندین بلوک را همزمان با میانگین یک بلوک در ثانیه تولید کند. به این ترتیب می تواند به سرعت حجم زیادی از تراکنش ها را بسته بندی کند و هر تراکنش را در کمتر از یک ثانیه پردازش کند و سپس آن را به کل شبکه پخش کند که از هک شدن و هدایت تراکنش ها جلوگیری می کند.

همچنین، از زمان آغاز به کار خود در نوامبر 2021، کاسپا به دلیل نرخ بالای تولید بلوک، هیچ گونه سافت فورک ناهمزمان یا ماینینگ را تجربه نکرده است.

مزیت سوم: کاهش تولید

KAS به طور رسمی در نوامبر 2021 بدون هیچ گونه پیش ماینینگ، پیش فروش یا توزیع تیمی راه اندازی شد. طبق اعلام وب سایت رسمی، کل عرضه KAS به 28.7 میلیارد دلار محدود شده است و ارزش بازار فعلی تقریباً 400 میلیون دلار است. بر خلاف نصف شدن چهارساله بیت کوین، نصف شدن KAS سالانه با نرخ کاهش ثابت ماهانه (1/2)^(1/12) اتفاق می افتد.

استخراج کنندگان کاسپا متوجه تاثیر کاهش قابل توجه پاداش های استخراج روزانه شده اند. با افزایش نرخ هش KAS، کاهش ثابت ماهانه در جوایز استخراج منجر به افزایش هزینه‌های استخراج و افزایش مداوم قیمت کف KAS می‌شود.

بر اساس اعلام رسمی کسپا، اکنون چندین استخر ماینینگ برتر از استخراج KAS پشتیبانی می کنند. ViaBTC، به عنوان یک استخر جامع جهانی ماینینگ، خدمات استخراج KAS را در 31 می راه اندازی خواهد کرد. علاوه بر این، این استخر همچنین یک تبلیغ رایگان راه اندازی خواهد کرد که به کاربران امکان می دهد بدون هزینه، KAS را در ViaBTC استخراج کنند. همچنین برای ماینرهای جدید فرصتی عالی برای بازگشت سریع سرمایه و برای ماینرهای حرفه ای برای جمع آوری بیشترین سکه در طول رکود بازار است.

برای آشنایی بیشتر با این رویداد به ما بپیوندید:

وب سایت: www.viabtc.com

توییتر: @ViabtcR

دیدگاهتان را بنویسید