کاهش سه درصدی قیمت بیت کوین

کاهش سه درصدی قیمت بیت کوین

بیت کوین امروز در بازار ارزهای دیجیتال تقریباً 2.50 درصد سقوط کرد و باعث سردرگمی قابل توجهی در بین سرمایه گذاران و سهامداران شد.

در عین حال، با تحلیل کلی عوامل موثر بر این افت قیمت بیت کوین، معامله گران به دنبال پیش بینی مسیر قیمتی این ارز دیجیتال در روزهای آینده هستند.

در مقایسه با دلار استرالیا، قیمت BTC در بایننس استرالیا در مقایسه با سایر بازارها 21 درصد کاهش یافته است. حسام محمود، تحلیلگر تحقیقاتی CCData، در مصاحبه با CoinDesk گفت: این اتفاق با Binance باعث شد تا معامله گران بیت کوین های خود را تخلیه کنند.

علاوه بر این، صرافی Binance به مشتریان استرالیایی خود اطلاع داد که هر AUD باقیمانده در حساب های آنها تا 31 می به سرعت به Tether (USDT) تبدیل می شود.

با وجود کاهش قیمت فعلی، امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال با استفاده از کارت های اعتباری یا نقدی در این کشور وجود دارد. داده ها نشان می دهد که بر خلاف واگرایی قابل توجه در قیمت بیت کوین، وضعیت به احتمال زیاد پس از انتقال وجوه در قالب USDT عادی خواهد شد.

تتر، شرکتی که مسئول پرکاربردترین استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال، USDT است، ورود خود را به بخش استخراج بیت کوین اعلام کرده است. این شرکت قصد دارد بر تولید انرژی پایدار، به‌ویژه عملیات استخراج بیت‌کوین تمرکز کند تا نگرانی‌های مربوط به مصرف انرژی ارز دیجیتال را برطرف کند.

هدف تتر استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر برای کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی استخراج بیت کوین و در عین حال بهبود امنیت شبکه است.

بر اساس داده های CoinDesk، بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال بازار از نظر ارزش بازار، اکنون با حدود 27000 دلار معامله می شود که حدود سه درصد کاهش دارد.

بیت کوین (BTC) در روز یکشنبه برای اولین بار در بیش از سه هفته پس از توافق کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و جو بایدن، برای به تاخیر انداختن سقف بدهی تا ژانویه 2025، به بالای 28000 دلار رسید. در گذشته به این سطح قیمت رسیده است.

بازار روز دوشنبه پس از گزارش هایی مبنی بر برنامه ریزی چند قانونگذار جمهوری خواه برای مخالفت با این معامله، نوسان داشت. بیت کوین در حال حاضر با فشار نزولی مواجه است زیرا فعالان بازار مشتاقانه منتظر نشانه های پیشرفت بیشتر در وضعیت سقف بدهی هستند.

ارز دیجیتال پس از سقوط به زیر سطح حمایت کلیدی 27000 دلار با فشار فروش قابل توجهی مواجه شد. نمودار چهار ساعته شکست از سطح 50 درصد فیبوناچی و خط روند صعودی را نشان می دهد که نشان دهنده احساسات نزولی قوی در بازار است.

این بازار مهم ارزهای دیجیتال در حال حاضر به سطح 27,000 دلار رسیده است و در تلاش است سطح حمایت را در حدود 26,950 دلار حفظ کند. کاهش قیمت و تثبیت شمع زیر سطح 27,000 دلار می تواند قیمت را به سمت حمایت بعدی خود در 26,500 دلار سوق دهد.

اگر ارز دیجیتال به بالای سطح 27150 دلار برگردد، ممکن است قیمت به سمت بهبود احتمالی مقاومت شکسته شده قبلی خود در حدود 27300 تا 27500 دلار حرکت کند.