آیا مستمری این مستمری بگیران 3 برابر پرداخت می شود؟

آیا مستمری این مستمری بگیران 3 برابر پرداخت می شود؟
موضوع عیدی بازنشستگان یکی از موضوعاتی است که در ماه های پایانی سال به چالش بزرگی برای دولت تبدیل شده است. برخلاف سایر اقشار کارگر جامعه، مستمری بازنشستگان به تناسب دستمزد آنها پرداخت نمی شود. و هر سال تغییر کوچک در اندازه تعطیلات بازنشستگان باعث نارضایتی جامعه می شود. رئیس کانون بازنشستگان کارگری استان تهران همچنین گفت: مستمری بگیران همانند مستمری بگیران کشوری دریافت خواهند کرد. در ادامه، آخرین جزئیات مربوط به تعطیلات بازنشستگان را مورد بحث قرار خواهیم داد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران در رابطه با میزان و زمان پرداخت عیدی به مستمری بگیران تامین اجتماعی اظهار داشت: آنچه سازمان تامین اجتماعی بر آن تاکید دارد این است که میزان عیدی مستمری بگیران بر اساس مبلغی است که پرداخت شده است. زمانی که شخص بود البته انتظار داریم در این زمینه مبلغ عیدی بیشتر باشد اما در هر صورت انتظار می رود طبق فرمول سال های گذشته مبلغ عیدی به مستمری بگیران پرداخت شود.

دهقانکیا گفت: هنوز جلسه ای در خصوص زمان پرداخت عیدی تشکیل نشده است و باید منتظر اعلام سازمان تامین اجتماعی باشیم اما پیش بینی می شود طبق سنوات گذشته پرداخت شود.

وی در خصوص افزایش مستمری مستمری بگیران تامین اجتماعی گفت: در این راستا طی هفته های آینده جلساتی برگزار می شود و انتظار داریم رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مقوله اقتصادی و معیشتی توجه ویژه ای داشته باشند. شرایط بازنشستگان

تعطیلات بازنشستگان

پرداخت مرخصی یکی از مطالبات اصلی بازنشستگان کارگری است. سال هاست که بازنشستگان به این موضوع دامن زده اند.

  رئیس جام جهانی تیراندازی هدایت فروغی به انتهای یک تپانچه بادی 10 متری

چند اتحادیه بازنشستگان در اطلاعیه ای اعلام کردند: با توجه به سنوات تبعیض آمیز گذشته عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی را دولت تعیین می کند و میزان آن معادل عیدی کارکنان دولت است. در حالی که ما مستمری بگیران تابع قوانین کار هستیم. در نتیجه تمام درآمدهای ما باید مشمول قانون کار باشد نه اینکه به عنوان کارمند دولتی مرخصی بگیریم. در مورد میزان عیدی که برای ما ضرر دارد، ما کارمند دولت محسوب می شویم، در موارد دیگر می گویند شما کارگر هستید! امسال پایان این تبعیض خواهد بود.

در ادامه این بیانیه می خوانیم: کارگران بازنشسته بر اساس قوانین کار و تامین اجتماعی سی سال از حقوق خودمان حق بیمه پرداخت کرده اند و دولت هیچ درصدی از حق بیمه پرداخت نکرده است، پس چرا باید به یک کارمند حق بیمه پرداخت شود. تعطیلات؟! این روش پرداخت عیدی بی عدالتی مطلق است.

یکی از فعالان اتحادیه کارگران بازنشسته از تبعیض در دریافتی ها انتقاد کرد و گفت: کارگران بازنشسته امسال انتظار دارند طبق قانون و به اندازه کارگران شاغل در پایان سال مرخصی دریافت کنند.

با تصویب مجلس شورا حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ​​از مهرماه حداقل یک میلیون تومان افزایش یافت. مستمری بگیران نظامی مشمول 20 درصد افزایش و مزایای زیر مجموعه دولتی نیز افزایش یافته است. در عین حال پرداخت یک میلیون و پانصد هزار تومان به مستمری بگیران نفت در آبان ماه به تصویب هیات مدیره صندوق نفت رسید.

در چنین شرایطی تکلیف مستمری بگیران کم درآمد چیست؟ سیداحمد حسینی (فعال صنفی بازنشستگان تامین اجتماعی) در این خصوص می گوید: واجب ترین گروه برای بازپرداخت دستمزد کارگران شاغل و بازنشسته هستند. میانگین حقوق کارگران بازنشسته زیر هشت میلیون تومان است. این در حالی است که نه دولت و نه مجلس برنامه ای برای افزایش حقوق این دسته از مستمری بگیران در نیمه دوم سال ندارند.

  نهضت ملی مسکن در اصفهان ثبت نام جدیدی ندارد

به گفته وی، مستمری بگیران کارگری پس از ماه ها انتظار از افزایش حقوق مصوب شورای عالی کار بهره مند شدند و بلافاصله پس از پایان این ماجرا تصمیم به افزایش درآمد بازنشستگان از محل اعتبارات دولتی گرفتند.

حسینی در ادامه به موضوع مرخصی پایان سال برای کارگران بازنشسته اشاره و خاطرنشان کرد: کارگران بازنشسته انتظار دارند طبق قانون همانند کارگران شاغل از مرخصی پایان سال برخوردار شوند. حق الزحمه کارگران حداقل دو برابر حداقل دستمزد است، اما سازمان تامین اجتماعی هر سال به مستمری بگیران خود کمک هزینه کارمندی پرداخت می کند. وقتی از همه مزایای کارمندی محرومیم چرا آخر سال یک شبه کارمند شویم و مرخصی کارمندی بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید