افتتاح نخستین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت فولاد مبارکه


با حضور رئیس‌جمهور انجام شد؛

با حضور رئیس‌جمهور نخستین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید «احمد کاظمی» فولاد مبارکه اصفهان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، فاز نخست نیروگاه فولاد مبارکه به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات نخستین واحد گازی نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی سیکل ترکیبی شهید احمد کاظمی امروز با حضور رئیس‌جمهوری راه‌اندازی شد.‌

این نیروگاه از راندمان بالای ۵۸ درصد برخوردار است و می‌تواند فولاد مبارکه را تا میزان زیادی در حوزه برق خودکفا کند.

قرارداد نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی فولاد مبارکه از اسفندماه ۱۴۰۰ ابلاغ و از اواسط اسفندماه همان سال نیز عملیات اجرایی آن هم‌زمان با تجهیز کارگاه پیمانکار مپنا آغاز شد.

نیروگاه سیکل ترکیبی فولادمبارکه در کمتر از ۱۸ ماه به‌دست متخصصان داخلی و با سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه در محل مصرف صنعت، طراحی و ساخته شده است.

نیروگاه سیکل ترکیبی شهید احمد کاظمی از دو واحد گازی ۳۰۷ مگاواتی، یک واحد بخار ۳۰۰ مگاواتی و دو واحد بویلر بازیافت حرارتی و در سطح کلاس F طراحی شده که در مجموع می‌تواند ۹۱۴ مگاوات برق در ساعت تولید کند.

در حال حاضر در سراسر کشور ۱۰ هزار مگاوات ناترازی برق وجود دارد که با احداث نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، ۱۰ درصد این ناترازی جبران خواهد شد.

گفتنی است که تأمین پایدار انرژی شرکت، کاهش دغدغه‌های قطعی برق به‌ویژه در زمان پیک مصرف، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و کاهش قابل‌توجه میزان مصرف آب و گاز برای تولید برق از ویژگی‌های چشمگیر این پروژه اعلام شده است.

نیروگاه سیکل فولادمبارکه

نیروگاه سیکل ترکیبی اصفهان

 آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


دیدگاهتان را بنویسید