وام 455 میلیاردی برای سفر رئیس جمهور به یزد اعلام شد

ساعت: 21:23
تاریخ انتشار: 1400/10/18
کد خبر: 1798965

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان یزد با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان هشت هزار میلیارد تن اعتبار برای مصوبات سفر در نظر گرفته شده بود، گفت: در مرحله اول توزیع 455 میلیارد تن اعتبار ابلاغ شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سید معتبی حسینی پور روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سفر آیت الله رئیسی به استان 177 طرح و مصوبه در دو بخش اقتصادی، زیربنایی و پروژه های عمرانی استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این وام در سال های 1400 تا 1402 به استان اعطا می شود گفت: علاوه بر این وام، 38 هزار میلیارد تن تسهیلات بانکی نیز برای تصویب طرح های اقتصادی سفر در نظر گرفته شد.

حسینی پور افزود: این وام در حوزه آب، میراث فرهنگی، ورزش، بهداشت، حمل و نقل، انضباط اجتماعی، فرهنگی و هنری، رسانه، کشاورزی و عشایری هزینه می شود.

رئیس سازمان استانداری یزد با اشاره به برخی از تخصیص های اعلام شده در مرحله اول، خاطرنشان کرد: برای تکمیل پروژه های ورزشی 483 میلیارد ریال، تکمیل ساختمان پلیس فتای یزد 184 میلیارد ریال و طرح های انتظامی و امنیتی استان انجام می شود. 975 میلیارد ریال سود فاز اول راه آهن یزد – اگلید و اتصال آن به راه آهن شیراز – اصفهان و پنج میلیارد ریال شیلات پیش بینی شده است.

وی افزود: 150 میلیارد ریال برای باغات آسیب دیده، 150 میلیارد ریال برای احیای کانال و 28 میلیارد ریال برای کنترل پرواز مدیترانه، 208 میلیارد ریال برای تحقیق و بررسی طرح های هادی در روستاها، 100 میلیارد تومان برای عملیات بیابان زدایی، 270 میلیارد ریال اعتبار دارد. برای ساماندهی بناهای تاریخی و مساجد مجتمع ریالی اعلام شد.

  سازمان ملل متحد چندین قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرده است

وی ادامه داد: 50 میلیارد ریال برای تکمیل فاز اول ساختمان صدا و سیمای یزد، 83 میلیارد تومان برای تکمیل تالار مرکزی یزد و 500 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان های استان هزینه می شود.

رئیس جمهور 26 آذرماه سال جاری به استان یزد سفر کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید