حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران / یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند

حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران / یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند

به گفته وزارت امور خارجه این کشور، یک فرد مسلح با اسلحه کلاشینکف وارد سفارت شد.

بر اساس این گزارش، سردار رحیمی، رئیس پلیس کلانشهر، از دستگیری فردی که صبح امروز با اسلحه وارد سفارت آذربایجان شده بود، در حالی که یکی از کارکنان سفارت در حال ورود به داخل سفارت بود، خبر داد و گفت: این فرد وارد سفارت آذربایجان شد. صبح امروز تیراندازی با سلاح گرم انجام شد و در این حادثه یک نفر کشته و دو نفر مجروح شدند.

وی افزود: با سرعت عمل پلیس، ضارب بلافاصله دستگیر شد و تحقیقات از وی ادامه دارد.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه این مرد به همراه دو فرزند خردسال خود وارد سفارت شده است، گفت: ضارب در تحقیقات اولیه انگیزه خود را مشکلات شخصی و خانوادگی عنوان کرد.

بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان

وزارت امور خارجه آن کشور در بیانیه ای نوشت: فردی مسلح به اسلحه کلاشینکف به پاسگاه امنیتی سفارت حمله کرد و در این حمله نگهبان سفارت کشته شد.

بر اساس این بیانیه، دو تن دیگر از محافظان این سفارت نیز در جریان این حمله مجروح شده و حالشان مساعد است.

این وزارت در بیانیه ای اعلام کرد: جزئیات این حمله در حال حاضر در دست بررسی است و اطلاعات بیشتر در این زمینه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

قاضی شهریاری: انگیزه مهاجم شخصی بود

پس از حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی استان تهران، بلافاصله برای پیگیری موضوع در محل حاضر شد.

قاضی شهریاری در خصوص این حادثه گفت: ساعت 8 صبح امروز یک دستگاه سواری پراید مقابل سفارت جمهوری آذربایجان در تهران توقف کرد و پس از استفاده از سلاح موفق به ورود به ساختمان سفارت شد. پس از حمله این فرد به سفارت، یک نفر از جمهوری آذربایجان کشته و 2 نفر مجروح شدند.

  بورل در کیفش چیست؟

به گفته سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، بررسی های اولیه نشان می دهد این فرد با انگیزه شخصی به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حمله کرده است.

متهم در تحقیقات اولیه مدعی شد: فروردین ماه امسال همسرم به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران مراجعه کرد و به خانه برنگشت. وی انگیزه خود را به سفارت جمهوری آذربایجان اینگونه بیان کرد که در مراجعات مکرر خود به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران هیچ پاسخی از آنها دریافت نکردم و فکر کردم همسرم در سفارت حضور دارد. . جمهوری آذربایجان در تهران است و مایل به ملاقات با من نبود. امروز صبح تصمیم گرفتم با کلاشینکف که از قبل آماده کرده بودم به سفارت بروم.

قاضی شهریاری گفت: ضارب در تحقیقات اولیه مدعی شد انگیزه خود از حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران کاملا شخصی بوده است.

سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت: به محض مشخص شدن این حادثه به همراه تیم های شناسایی و پزشکی قانونی، تیم بررسی صحنه جنایت و پلیس آگاهی برای بررسی این حادثه حاضر شدند و پرونده در دست بررسی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه: حادثه سفارت آذربایجان با حساسیت بالایی در حال بررسی است.

ناصر خانانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله مسلحانه به ورودی سفارت جمهوری آذربایجان در تهران که متاسفانه منجر به کشته شدن یک نفر شد را به شدت محکوم کرد.

کنعانی با ابراز همدردی و تسلیت عمیق خود به خانواده این عضو سفارت و همچنین دولت و مردم آذربایجان گفت: نیروهای انتظامی و امنیتی بلافاصله وارد عمل شده و فرد مهاجم را دستگیر کردند که هم اکنون تحت تعقیب است.

  فیلم | در 33 سال گذشته در ایران چه گذشت؟

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: با دستور ویژه مقامات سیاسی و امنیتی کشور، موضوع با اولویت و حساسیت بالا در حال بررسی است تا میزان این اقدام و انگیزه ضارب مشخص شود.

کنعانی افزود: نتایج تحقیقات اولیه مراجع و نهادهای ذیربط حاکی از انگیزه های شخصی در پس این اقدام است، لذا با توجه به ورود فوری نهادها و نهادهای پلیسی، امنیتی و قضایی ذیربط، به رسانه ها توصیه می شود از انتشار کذب خودداری کنند. و اخبار گمانه زنی زنان باید از این امر اجتناب کنند.

کنعانی گفت: جزئیات بیشتر در این زمینه پس از تکمیل مراحل تحقیقات منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید