زن شکارچی مخوف در مشهد به دام افتاد

زن شکارچی مخوف در مشهد به دام افتاد

روایت این مقاله به شرح زیر است:

مرد جوانی که متهم به کلاهبرداری از زنان جوان به بهانه خواستگاری و ازدواج و سپس تعرض و تعرض به آنها با تقدیم شیرینی مسموم در حالی که با دستور ویژه بازداشت شده بود، به اموال بسیاری از قربانیان آن نیز تعدی کرد.

این مجرم خطرناک که حدود 4 ماه پیش از زندان آزاد شده بود، با تبدیل شدن پرونده های ضرب و جرح و سرقت اموال زنان جوان یکی پس از دیگری در مشهد، بار دیگر تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. به همین دلیل قاضی محمدحسین درودی (دادستان مرکز خراسان رضوی) بلافاصله دستورات ویژه ای برای پیگیری سریع و قاطع پرونده سرقت کثیف از زنان صادر کرد و با توجه به اهمیت و حساسیت این پرونده در زیر ذره بین تحقیقات قضایی قرار گرفت. در مدیریت تحقیقاتی 204.

«قاضی سجادی شهری» پس از مطالعه سطر به خط اسناد این پرونده و بررسی های کارشناسی در گزارش های پلیس به عمق ماجرای تکان دهنده ای پی برد که احتمالا زنان دیگری نیز قربانی جنایتکار مخوف بوده اند. طولی نکشید که گروهی مجرب از مأموران یگان مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی به سرپرستی و نظارت مستقیم سردار سرتیپ دوم احمد نگبان (جانشین رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) موفق به شناسایی و دستگیری جنایتکار شدند. داستان های هولناکی از جنایات خود در میان برخی از شاکیان گفت.

پس از 3 روز بیهوشی در یک آپارتمان اجاره ای، آخرین متقاضی بر روی تخت بیمارستان طالقانی مشهد از خواب بیدار شد و اسرار وحشتناکی را فاش کرد که با توجه به اهمیت این جنایات تکان دهنده، تلاش فراوان پلیس با استفاده از آن ها صورت گرفت. تجربیات قاضی ارزنده سید عماد سجادی شهری با بررسی بانک اطلاعاتی مجرمان و ردیابی شماره تلفنی که برخی از شاکیان به پلیس آگاهی داده بودند، سرنخ هایی از یک مجرم سابقه دار به دست آمد که 4 ماه پیش از زندان آزاد شده بود و تحقیقات به این شرح گسترش یافت. خیابان آیت آبادی و کارآگاهان در یک عملیات غافلگیرانه توانستند این مرد حیله گر معروف به “عقرب سمی آگین” را دستگیر کنند.

در بازرسی از مخفیگاه وی چندین گوشی، تعداد زیادی کارت بانکی، اثاثیه و… کشف شد که حکایت از عمق جرایم جنایی وی دارد. بررسی های صورت گرفته در این پرونده نشان می دهد مردی حدودا 43 ساله با خودنمایی وکیل یا طلافروش زنان مطلقه یا رانندگان تاکسی اینترنتی را به بهانه خواستگاری و ازدواج فریب داده و با فریب آنها وارد آپارتمان می شود.

سپس با تقدیم کیک و شیرینی مملو از مسکن های سنگین، به قربانیانش مواد مخدر می داد و نه تنها به برخی از آنها تعرض می کرد و آنها را مورد آزار و اذیت قرار می داد، بلکه تمام اموال، طلا و تلفن همراه آنها را نیز به سرقت می برد. و در ادامه جنایات فجیع خود از طریق تلفن طعمه خود به مردم پیام می داد که حالم خوب نیست یا در جایی گیر کرده ام که به چند میلیون تومان پول نیاز دارم و بنابراین با شماره یک کارت دزدیده شده که مخاطب در اختیار دارد. او هم به آنها خیانت کرد.

در ادامه تحقیقات پلیس مشخص شد که «عقرب سمی آگین» قربانیان خود را با شگردهای مختلف از جمله طرح دعوی قضایی یا کمک مالی به قربانیان خود و ارتکاب سرقت یا کلاهبرداری فریب می دهد. یکی از شاکیان وی درباره مجرم معروف به عقرب ظهر آگین گفت: کلیه خود را برای فروش در یک سایت اینترنتی آگهی کرده بودم که فردی به نام «فرزاد گلزار» (نام جعلی متهم) با من تماس گرفت و با دلسوزی گفت. وانمود کن که مجبور نیستم کلیه ام را بفروشم!

و از طریق برادرش که وکیل است پرونده آزادی شوهر زندانی ام را پیگیری می کند. به همین دلیل یک میلیون تومان هم به من کمک کرد چون مدعی بود در سعادت آباد تهران طلافروشی دارد و برادرش امور حقوقی شوهرم را به عهده می گیرد اما دو روز بعد با من تماس گرفت و گفت باید بدهند. سکه آزادی بهار را به مخاطبی که مقدمات آزادی شوهرم را آماده می کند، از من خواست تا مقداری طلا بدهم و بقیه را خودش با طلای خام ترتیب می دهد! چون می گفت با اینکه طلافروشی دارم اما در زمینه شمش یا طلای خام فعالیت دارم و سکه طلا نمی فروشم! و بدین ترتیب دو انگشتر طلای من را دزدید!

ماجرای جنایات فجیع این مرد سرشناس به حدی رسید که قاضی سجادی دستور انتشار عکس برهنه وی به نام «حجت ا… عرب» را صادر کرد و از شهروندان خواست به بهانه خواستگاری به هیچ وجه به این مرد حمله نکنند. و برای پیگیری موضوع متاهل هستند، باید به واحد جرایم سنگین پلیس (ستوان جاویدی) مراجعه و از احراز هویت شاکیان و اظهارات آنها در پرونده اطمینان حاصل کنند. محرمانه باقی بماند و حتی بستگان آنها از حوادث رخ داده مطلع نخواهند شد.