واکنش های متفاوت مردم بهارستان به معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی


ساعت: 16:20
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۶/۲۳
کد خبر: 1897503

در پی تحویل معارفه وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس و کمتر از یک هفته مانده به آغاز به کار شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان مجلس در خصوص محمدهادی زاهدی وفا اظهارات مختلفی را مطرح کردند. وزیر پیشنهادی تعاون، کار و مراقبت اجتماعی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور چهارم خردادماه سال جاری، محمدهادی زاهدی وفا را به عنوان سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب کرد. اکنون سه ماه از انتصاب وی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گذرد. از نظر اجتماعی، نمایندگان مجلس واکنش‌های متفاوتی نسبت به او داشتند.

نگاهی می اندازیم به واکنش های چشمگیر نمایندگان مجلس.عضو کمیسیون سازندگی مجلس: وزارت کار در دوره زاهدی وفا به دور از حاشیه های سیاسی اداره می شد.

احمد جباری درباره معارفه محمدهادی زاهدی وفا، نسخه پیشنهادی وزارت تعاون، رفاه اجتماعی و امور گفت: در زمان رهبری زاهدی وفا، وزارت کار آرام و بدون هیچ مانعی بود. او وظیفه خود را با پرهیز از صحبت های سیاسی انجام داد.

نماینده مردم ساوه در مجلس: زاهدی وفا از سلامت اقتصادی برخوردار است

«حجت الاسلام محمد سبزی» با اشاره به معرفی زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: زاهدی وفا از سطح علمی بالایی برخوردار است. او از نظر اقتصادی مردی است و گزینه خوبی برای وزارت کار و رفاه است. زاهدی وفا فردی متخصص و آگاه در زمینه امور اقتصادی است و می تواند امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را ساماندهی کند. درست است که وزارت کار و رفاه رسالت اجتماعی دارد اما ساماندهی امور اقتصادی این وزارتخانه که گستره وسیعی دارد نیز موضوع بسیار مهمی است که این را می توان در ساماندهی حقوق بازنشستگان دید. . همچنین وقتی فردی 3 ماه مسئولیت وزارتخانه ای را بر عهده داشته و سابقه قابل قبولی داشته باشد، دلیلی برای معرفی فرد دیگری به عنوان وزیر پیشنهادی وجود ندارد.

  اجرای طرح های تشویقی بنیاد 15 هورداد برای تولد کودکان در خراسان جنوبی

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس: شانس بالا برای رای اعتماد وزیر کار/ارائه پیشنهاد زاهدی وفا قابل قبول است

«محمدتقی نقدعلی» در خصوص ارائه محمد هادی زاده وفا، گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، رفاه و امور اجتماعی گفت: در دوران تصدی زاهدی وفا آرامش نسبی در حوزه تامین اجتماعی برقرار شده است. : نوع پیشنهادی وزارت کار و اشتغال ایشان با مشکلات این اداره آشنا هستند و امیدواریم با ورود ایشان اولویت حل مشکلات اصلی این وزارتخانه باشد. در مجموع، عملکرد زاهدی وفا را قابل قبول می دانم و با توجه به سوابق و عملکرد او، او شانس زیادی برای کسب رای اعتماد در مجلس دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: زاهدی وفا در مدت زمان کوتاهی امور بازنشستگان را سامان داد.

‘کیومرث سرمدی’ با اشاره به عملکرد زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس، گفت: زاهدی وفا در سه ماهی که مسئولیت این وزارتخانه را برعهده داشته عملکرد خوبی داشته و توانسته بسیاری از آنها را ساماندهی کند. امور یکی از اقدامات بزرگ زاهدی وفا در دوران تصدی مسئولیت خود در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ساماندهی امور مستمری بگیران بود که کار بزرگی محسوب می شود. باید در نظر داشت که مشکلات وزارت کار و رفاه اجتماعی زیاد است و نمی توان در مدت کوتاه سه ماهه همه پرونده ها را سامان داد. زاهدی وفا در این مدت کوتاه توانست امور وزارت کار را اداره کند و هر چه بیشتر امور را سامان دهد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس: زاهدی وفا به مشکلات وزارت کار واقف است/ فرصت آزمون و خطا وجود ندارد

«حسن لطفی» گفت: به نظر می رسد زاهدی وفا در دوران تصدی وزارت تعاون نشان داده است که برای این وزارتخانه احترام کامل دارد و مشکلات و چالش های اقتصادی صندوق های بازنشستگی را به خوبی می داند.زاهدی وفا، اقتصاددان است و برنامه ریزی کامل برای اداره این وزارتخانه است و معتقدم در انتخاب مدیران این وزارتخانه جای آزمون و خطا وجود ندارد. زیرا اگر به زاهدی وفا رای اعتماد داده نشود، مجدداً وزارت کار توسط ناظر دیگری اداره می شود و چنین وضعیتی عملاً به ضرر مردم و گروه های پایین دستی و فرصت های موجود برای ارتقای مسئولیت های محوله به این وزارتخانه خواهد بود. زاهدی وفا از تجربه و تخصص لازم برای اداره این وزارتخانه برخوردار است و امیدوارم پس از رای اعتماد مجلس، چالش های پیش روی این وزارتخانه را برطرف کند.

  بی توجهی جهاد کشاورزی به توسعه گیاهان دارویی در خراسان رضوی/ گیاهان دارویی درمان اقتصاد کشاورزی است

دیدگاهتان را بنویسید