گفتگوها برای احیای برجام به بن بست رسیده است / متاسفم که می گویم، اما انتظار ندارم در روزهای آینده در بحث احیای برجام پیشرفتی حاصل شود.

گفتگوها برای احیای برجام به بن بست رسیده است / متاسفم که می گویم، اما انتظار ندارم در روزهای آینده در بحث احیای برجام پیشرفتی حاصل شود.

روز جدید جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که مذاکرات برای احیای برجام به بن بست رسیده است. وی گفت: می ترسم به دلیل شرایط سیاسی آمریکا و مشکلاتی که به راه حل نهایی نرسیده است، اکنون با یک نوع بن بست مواجه شویم.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که مذاکرات برای احیای برجام به بن بست رسیده است.

بورل گفت: «می ترسم با توجه به وضعیت سیاسی ایالات متحده و مسائلی که حل نشده است، اکنون در بن بست قرار بگیریم.

وی افزود: آخرین پیشنهادات ایرانی ها فایده ای نداشت چون تقریباً به نتیجه رسیده بودیم، سپس پیشنهادات جدید آمد. فضای سیاسی نیز چندان مساعد نیست. متاسفم اما انتظار پیشرفتی در روزهای آینده ندارم.

لازم به ذکر است که در هفته‌های اخیر، ایالات متحده و ایران واکنش‌های یکدیگر را نسبت به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای مورد بازنگری قرار داده‌اند که به گفته جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات در وین، آخرین پیش نویس متن و آخرین پیشنهاد برای دستیابی به توافق برای از سرگیری توافق هسته ای است.

  ایران دارای بزرگترین زرادخانه موشکی در خاورمیانه است

دیدگاهتان را بنویسید