ایران یکی از قربانیان اصلی تروریسم است

در این دیدار دادستان کل کشور با قدردانی از دعوت و میزبانی این اجلاس مهم توسط کشور چین گفت: کشور ایران و چین دو کشور مهم منطقه بوده و در موضوعات مختلف دارای نگاه و سیاست مشترک هستند.

وی گفت: سفر رئیس جمهور ایران به کشور چین و نیز عضویت ایران به عنوان عضو اصلی سازمان همکاری شانگ‌های نقطه عطفی در تاریخ روابط دو کشور داشته و موجب تقویت همکاری‌ها و بهبود مناسبات خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی با بیان اینکه جایگاه دو کشور در عرصه بین المللی ایجاب می‌کند که روابط فیمابین در همه زمینه‌ها تقویت گردد گفت: این دیدار را در راستای بهبود همکاری‌های حقوقی و قضائی می‌دانیم.

دادستان کل کشور افزود: در عرصه بین الملل کشور ایران و چین دارای منافع مشترک بسیاری هستند که با تعمیق روابط حقوقی و قضائی می‌توان از این منافع در مقابل هجمه‌ها و فشارهای سیاسی، اقتصادی و قضائی به بهترین شکل محافظت کرد.

وی با بیان اینکه کشور ایران یکی از قربانیان اصلی تروریسم است، گفت: معتقد هستیم اگر می‌خواهیم در منطقه به دنبال صلح پایدار و امنیت کافی باشیم لازم است کشورهای منطقه به ویژه دو کشور ایران و چین با همکاری خود با تروریسم و افراط گرایی مبارزه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی در پایان پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک فیمابین برای پیگیری مسائل حقوقی و قضائی را مطرح کرد.

گفتنی است؛ در این دیدار دادستان کل کشور چین ضمن خوشامدگویی به هیأت عالی قضائی ایران با ابراز خشنودی از برگزاری این دیدار تعمیق روابط دو جانبه را مورد تاکید قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید