تناژ حمل کالا در کردستان 32 درصد رشد کرد

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان:

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان از افزایش 32 درصدی تناژ کالای جابه جا شده در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان

سید عبدالرحمن حسینی گفت: از ابتدای سال تا پایان آذرماه 6 میلیون و 800 هزار تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل استان جابه جا شد که رشد 32 درصدی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه نقل و انتقال این میزان تناژ در قالب 420 هزار بارنامه (سفر) صادر شده صورت گرفته است، اظهار داشت: از نظر تعداد بارنامه ها نسبت به مدت مشابه قبل 21 درصد افزایش داشته است. سال

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان با اشاره به اینکه بیشترین کالای جابه جا شده مربوط به محصولات معدنی و ساختمانی است، افزود: در این بخش 4 میلیون و 70 هزار تن کالا در قالب 204 هزار تن. اسکناس های بارنامه صادر شده توسط ناوگان حمل و نقل استان جابجا شد.

حسینی از ارسال 54 هزار و 750 محموله به بنادر امام خمینی (ره) و بندرعباس در 9 ماهه امسال خبر داد و ادامه داد: برای حمل این محموله 2 هزار و 240 بارنامه صادر شد که 30 درصد است. نسبت به دوره قبل افزایش یافته است.آیا این خبر مفید بود؟