صالح مصطفوی نام قهرمان لیگ را فاش کرد: استقلال یا پرسپولیس؟

صالح مصطفوی نام قهرمان لیگ را فاش کرد: استقلال یا پرسپولیس؟

حضور صالح مصطفوی روی نیمکت استقلال یادآور فصل رویایی است که آبی پوشان توانستند بدون باخت قهرمان شوند. دانش آموختگان مجیدی به سال های ناکامی این تیم پایان دادند و با اقتدار بر بام فوتبال ایران ایستادند.

مصطفوی که پس از جدایی از اتحاد کلبا راهی کانادا شده و از فوتبال دور است، رقابت های لیگ ایران را از نزدیک دنبال کرده و حتی درباره قهرمان لیگ بیست و سوم نیز نظر داده است.

صالح مصطفوی در گفتگو با ایران ورزشی، درباره دیدار اخیر استقلال مقابل فولاد و بازگشت شاگردان نکونام به بالای جدول، اظهار داشت: در مورد این بازی فقط می توانم به یک جمله اشاره کنم؛ این بازی در حالی است که استقلال در این دیدار به پایان رسید. – مثل همیشه! شاید بیشتر از نظم و انضباط که همیشه با حضور رزبه کشیمی در ترکیب اصلی شاهد بودیم. این بار کمتر بود.

وی بیان کرد: همچنین بازیکنی مانند چاسمی در زمین این مزیت را دارد که در بزرگسالی از وقوع بسیاری از اتفاقات در طول بازی جلوگیری می کند. در هر صورت از آنجایی که او فرمانده استقلال به حساب می آید، یک سری کارها مثل صحبت با داور یا اعتراضات را بر عهده دارد.

سرمربی سابق استقلال ادامه داد: بنابراین غیبت او تا حدودی احساس می شد با وجود اینکه جدا از مشکلات روحی، این بازیکن از نظر فنی چهره موثری محسوب می شود و بازی در پشت زمین وظیفه اصلی روزبه است. ، که به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. ممکن است اشتباهاتی در این مسیر وجود داشته باشد، اما زمانی که او به سمت توپ حرکت می کند و بهترین بازی خود را نشان می دهد، این اتفاقات چیزی قابل مشاهده است. در واقع این جریان باعث می شود که تیم از پشت شروع کند. این در حالی است که تعدادی از مدافعان تیم چنین کیفیتی ندارند و به نظر من چسمی و سهرابیان به بازی تیم در خط دفاع کمک زیادی می کنند.

صالح مصطفوی به غیبت حردانی اشاره کرد و ادامه داد: استقلال در غیاب همه بازیکنانی که نام بردیم در کنار سایر بازیکنانی مثل مهدی پور یا سلیمی، بازی بسیار خوبی انجام داد و بازی تاکتیکی و باکیفیتی انجام داد. در واقع روال ثابت استقلال شاید با کاهش 10 درصدی در این دیدار ادامه داشته باشد. الان میل به میل و میل به برد در این تیم بالاست و از نظر شکل بازی تیم خیلی خوب شده است.

وی درباره پیش بینی خود از 3 بازی آینده استقلال گفت: به نظر من این تیم در 3 بازی آینده خود پیروز خواهد شد و اتفاقاً پرسپولیس امتیاز از دست می دهد. بنابراین استقلال با اختلاف بیش از یک امتیاز قهرمان شد. ما هم دعا می کنیم و خوشحالیم که این تیم خوب با بازیکنان و کادر فنی بسیار خوب یک قدم تا قهرمانی فاصله دارد.

مصطفوی در پایان گفت: انتخاب شایسته آتیلا حجازی را به عنوان سرپرست باشگاه استقلال تبریک می گویم. داشتن رنگ و نامی از خانواده حجازی در این تیم واقعاً خوب است و آدم در چنین شرایطی خوش شانس است. سابقه همکاری با سعید رمضانی را دارم. به راستی که این خاندان و تمام آثار حجازی جذاب و منحصر به فرد هستند. همه چیز به زیبایی در کنار هم قرار می گیرد. امیدوارم سیدحسین حسینی در پایان فصل جام را بالای سر ببرد و همه استقلالی ها را خوشحال کند.