مردم فلسطین اجازه یهودی شدن مسجد الاقصی را نخواهند داد


ساعت: 05:50
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۲/۲۸
کد خبر: 1839633

رهبر جنبش حماس در خارج از فلسطین تاکید کرد که مسجد الاقصی یک مکان مذهبی کاملا اسلامی است و مردم فلسطین اجازه یهودی شدن آن را نخواهند داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ فلسطین امروز به نقل از خالد مشعل، رهبر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در خارج از کشور گفت: مردم فلسطین اجازه نخواهند داد مسجد الاقصی به یهودیت یا تجزیه و تخریب آن و همچنین هیچ دینی تبدیل شود. یا حکومت سیاسی، اشغالگران.

خالد مشعل در گفت و گو با الاقصی گفت: نقشه های صهیونیست ها همچنان پابرجاست و به ملت بزرگ فلسطین هشدار می دهم که نبرد تمام نشده است و انتظار می رود صهیونیست ها در آینده بار دیگر به مسجد الاقصی حمله کنند.

وی تاکید کرد: دشمن بر این باور بود که ممانعت از هرگونه مقاومت مسلحانه در کرانه باختری راه را برای ادامه شهرک سازی و تملک اراضی و تسلط بر مسجدالاقصی هموار می کند.

مشعل گفت: در مرحله قبل دشمن می خواست با تقسیم زمان و مکان حکومت دینی مسجدالاقصی را به دست گیرد.

وی افزود: اصطلاحی که اشغالگران رواج داده و برخی از سیاستمداران اروپایی برای دسترسی آزاد به اماکن مذهبی به کار می برند، اصطلاحی گمراه کننده است، چرا که مسجدالاقصی یک مکان مذهبی کاملاً اسلامی است و صهیونیست ها حق چنین کاری را ندارند.

خالد مشعل همچنین گفت که نبرد شمشیر بیت المقدس نقطه عطفی در تاریخ مبارزات فلسطین است.

انتهای پیام/

  نماینده و فقیه بسیج: با شعار «زن، زندگی، آزادی» آمدند تا عفت و نجابت و آزادی ما را از زنان بگیرند. نابینایان تحصیل کرده / برخی از آرزوهای آنها داشتن اجداد مختلط در دانشگاه است

دیدگاهتان را بنویسید