معلمان بازنشسته منابع ارزشمند آموزش و پرورش هستند

معلمان بازنشسته منابع ارزشمند آموزش و پرورش هستند

یوسف نوری در این آیین با اشاره به اینکه استاد صافی معلمی را دوست دارد، گفت: استاد صافی در طول عمر پربرکت خود چندین بار تکرار کردند که معلم بوده و پس از بازنشستگی مجدداً به عنوان معلم برای شاگردان معلم وارد شدند و توانستند فراهم کنند. خدمات ارزشمند

وی ادامه داد: اوج دوران شکوفایی استاد صافی در این دوره است که ایشان توانستند تجربیات خود را از حرفه معلمی و تجربیاتی که در سازمان تعلیم و تربیت داشت در اختیار سیستم تربیت معلم قرار دهند و همچنین توانستند وارد عرصه نویسندگی شد و کتابهایش منشأ آثار خوبی برای نظام بود.او تحصیلکرده بود. برخی از کتاب های استاد به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان تدریس می شود و از تخصص مکتوب این استاد در زمینه تربیت معلم استفاده می شود.

عضو کابینه دولت سیزدهم بابیان اینکه استاد صافی نمونه معلمی پرتلاش و کوشا است که لحظه ای از تدریس دست برنداشته است، گفت: معلمان ارشد و بازنشسته ذخیره ارزشمندی از تجربه تدریس هستند، لذا باید از تجربیات این معلمان در مدارس و کلاس های درس استفاده کرد و سعی کرد این تجربه را به معلمان جدید در مسیر معلم و دانش آموز در مدارس و کلاس های درس منتقل کند.

وی در پایان مجددا یاد و خاطره این معلم عزیز را گرامی داشت و گفت: بسیاری از فعالیت های استاد صافی به جا مانده و شایستگی است و استاد علاوه بر داوطلبی در نظام آموزش و پرورش، در عرصه آموزش خیریه نیز حضور دارد و در این زمینه نیز حضور دارد. همچنین سرچشمه می گیرند آنها برکت یافتند.

  توافق هسته ای مرده است و بایدن باید آن را مرده اعلام کند

هیچ هزینه ای ندارد. احمد صافی در سال 1316 به دنیا آمد، در سال 1334 از دانشسرای مقدماتی گلپایگان دیپلم گرفت و پس از پنج سال تدریس در شهرستان های استان لرستان در دانشکده عالی آموزش و پرورش تهران پذیرفته شد و در سال 1344 لیسانس گرفت. مدرک تحصیلی ابتدایی پس از دو سال تحصیل در مقطع راهنمایی و هیئت مدیره دانشگاه تربیت معلم پذیرفته شد و در سال 1348 به عنوان دانشجوی ممتاز از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.

بخشی از بیوگرافی تحصیلی وی به شرح زیر است: 59 سال سابقه تدریس در مدارس و دانشگاه ها، چهره ماندگار معلم در کشور در سال 1387، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش 98-1397، معاون وزیر آموزش و پرورش 98-1397. ، نویسنده وی از 35 عنوان کتاب در حوزه خانواده، تربیت و مدیریت و مشاوره، یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولیت مرکز آموزش بازنشستگان را بر عهده دارد.

در نتیجه این دوره طولانی تدریس، علاوه بر تربیت صدها معلم و دانش آموز، تالیف 62 عنوان کتاب با عناوین سازمان و قوانین آموزش و پرورش ایران، مسائل تربیتی ایران، رهنمودها و توصیه ها و …، نگارش نزدیک به 100 مقاله، اجرا یا بیش از 50 پروژه تحقیقاتی را هدایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید