ادامه داستان حقوق فرهنگیان; چه کسی اخراج شد؟

ادامه داستان حقوق فرهنگیان;  چه کسی اخراج شد؟

زیرا اولاً اعتبار رتبه بندی حتی برای رتبه عقب هم پرداخت نمی شد و ثانیاً حقوق معوقه معلمان مانند حق التدریس که به صورت ماهانه پرداخت می شد همچنان معوقه بود. بعد از 10 روز یعنی 10 آوریل، تلاش های وزارت آموزش و پرورش منجر به پرداخت 4 ماه آموزش تکمیلی به معلمان شد که هنوز خبری از رتبه بندی نشده است.

با این حال، شکایات از نحوه پرداخت حقوق اسفند ماه معلمان زمانی افزایش یافت که وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای در 8 اسفند اعلام کرد که پس از نیمی شدن حقوق معلمان به دلیل خطای نرم افزاری، پرداخت حقوق اسفند ماه با یک اشتباه همراه شد. کسر. به عبارت دیگر، آموزش و پرورش اعتراف کرد که اشتباه کرده است.

به هر حال نباید فراموش کرد که مسئولان وزارت آموزش و پرورش سعی کردند حقوق معلمان را به همراه رتبه های معوق واقعی آن ها پرداخت کنند، اما اشتباه در مسیر طی شده باعث شد نه تنها رتبه واقعی پرداخت نشود. اما رتبه اصلی و معوقات پرداخت نشده است.

شکایت معلمان به این نتیجه رسید که رئیس جمهور در 8 اسفند 1401 به معاون اول رئیس جمهور دستور داد تا در اسرع وقت با مسئولان مربوطه جلسه ای تشکیل داده و ضمن بررسی علت مشکل، موضوع پرداخت را در چارچوب قانون حل و فصل کنند. و همچنین مقابله با بی دقتی و اشتباهات توانایی مدیریت، تصمیم گیری و گزارش نتایج.

همچنین ششمین رئیس جمهور فرودین در اولین جلسه شورای دولت در سال 1402 با بیان مشکل پرداخت حقوق معلمان در روزهای پایانی اسفند سال گذشته گفت: اجرای نادرست طرح ارزشیابی معلمان خوب در پایان سال سالی که ذائقه معلمان عزیز را تلخ کرد که تدابیری برای حل مشکل اتخاذ شد اما باید تا حصول نتیجه با جدیت بررسی و پیگیری شود تا در صورت سوء مدیریت با قاطعیت برخورد شود. .

  عکس / شورترین معدن

محمد محبر معاون اول رئیس جمهور شامگاه 9 فروردین در نامه ای به آیت الله سید ابراهیم رئیسی نتیجه بررسی ها و پیگیری های انجام شده در این حوزه را اعلام کرد. در نامه افشاگر به رئیس جمهور آمده است که علیرغم مصادف شدن موضوع با پایان سال جاری، موضوع با همکاری نهادها و سازمان های ذیربط از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت دارایی و دارایی کشور بررسی می شود. كشور، بانك مركزي و بانك ملي و وزارت آموزش و تحقيقات علمي و تصحيح وي در حداقل مدت پرداخت شد.

در این نامه همچنین علل این مشکل بیان شده است: پس از جلسات متعدد با مقامات اجرایی و کنترلی و بررسی مستندات و توضیحات آسیب‌دیدگان مشخص می‌شود که انفعال وزارت آموزش و پرورش علت اصلی این مشکل است. مسئله.

در پی نامه معاون اول رئیس جمهور، وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای اعلام کرد: متأسفانه به دلیل تغییر پرداخت حقوق اسفند ماه در آخرین لحظات پایان سال 1401، پرداخت حقوق اسفند به همکاران فرهنگی با مشکل مواجه شد، بنابراین همه همکاران عذرخواهی می کنند

در پی دستور کتبی وزیر آموزش و پرورش مورخ 29.12.1401، قصور منجر به تاخیر و پرداخت به موقع حقوق معلمان در اسفندماه به معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه محرز شد. دفتر برنامه و بودجه و مدیریت مالی اصلی که بدون شک با ضوابط یکسان برخورد قانونی خواهد کرد.

بازار عایق و نصب در حال حاضر داغ است. از روز گذشته مطالب زیادی در شبکه های اجتماعی و سایت ها در خصوص برخورد با مقصران نحوه پرداخت حقوق اسفند معلمان منتشر شده است. از برکناری وزیر آموزش و پرورش توسط رئیس جمهور و معرفی گزینه های پیشنهادی مانند رئیس دانشگاه فرهنگیان به عنوان سرپرست تا برکناری مدیرکل کابینه این وزارتخانه و معاون برنامه ریزی و توسعه این وزارتخانه. از مدیران منابع مرتبط با آموزش و امور مالی در این گروه.

  قرارداد عجیب صالح حرانی برای استقلالی ها فاجعه است

گزینه هایی مانند احمد حیدری و علیرضا کریمیان نیز به عنوان گزینه های احتمالی برای برنامه ریزی متناوب و توسعه منابع در نظر گرفته می شوند. البته معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش پس از انتقال صادق ستاری فرد از آن معاونت به معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع همچنان بی سکان است!

چندین گزینه از سوی معاونان فعلی وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ و حتی مشاورانی مانند قائم مقامی مطرح شده است.

حال باید دید پرونده حقوق و رتبه معلم اسفند چگونه به صفحه پایانی راه پیدا می کند. شنیده ها حاکی از آن است که بعد از تعطیلات نوروزی خبرهای جدیدی از تغییرات اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید