توصیه‌های پلیس به حجاج خانه خدا

با استناد به تجربه گذشته پلیس فرودگاه، یگان های فرماندهی و امنیت پلیس فرجه در عملیات حج تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف این عملیات بزرگ عاملی برای سلامت هر چه بیشتر این ماموریت مهم است و خاطرنشان کرد: پلیس فرودگاه های کشور با استفاده از تجهیزات مدرن نظارتی توانسته است میزان سرقت و جرم و جنایت را کاهش دهد. منطقه امنیتی در حوزه سرزمینی، پلیس فرودگاه کشور باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

وی رهبری پرسنل پلیس فرودگاه در انجام مأموریت حج و تجلیل از زائران حرم مطهر را یکی از مهم ترین مولفه های تقویت سرمایه اجتماعی پلیس دانست و از فرماندهان خواستار آموزش پرسنل و تربیت نیروی متخصص شد. و پلیس اخلاق مدار و با استفاده از تجهیزات مدرن و هوشمند خدمات مطلوبی را به زائران سرزمین وحی با تمام توان برای خدمت به مردم عزیز کشورمان ارائه می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی و امنیتی فراجا تصریح کرد: تجربه مناسک حج در سال های اخیر ثابت کرده است که عدم آگاهی زائران از مقررات کشور میزبان می تواند زائران عزیز را در این سفر معنوی با مشکل مواجه کند. لذا به زائران بیت الله الحرام توصیه می کنیم ضمن رعایت مقررات از همراه داشتن داروها و مواد ممنوعه جدا خودداری کنند تا مورد اعتراض قرار نگیرند.

بنی اسدی فر افزود: پیروی از توصیه های پلیسی که قبل از اعزام به این سفر معنوی توسط رسانه ها مطلع می شوند زائران را در سایه امنیت و آرامش سفری امن خواهد کرد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری سمینارهای آموزشی ویژه این سفر معنوی گفت: اطلاع رسانی توسط سازمان حج و زیارت و سایر ارگان های دولتی فراهم می شود، کمک می کند تا از ابتدای بعثت تا سرزمین وحی، در مناسک حج و حتی هنگام بازگشت به کشور عزیزمان ایران مشکلی نداشته باشیم.

فرمانده یگان حفاظت و انتظامی شهرستان فراجه حضور به موقع زائران در فرودگاه را برای جلوگیری از تاخیر در انجام تشریفات قانونی هنگام خروج از کشور مهم خواند و گفت: زائران عزیز مراقب اشیای قیمتی خود مانند ارز، پول و مدارک شناسایی و … باشند. آنها را در چمدان بدون همراه نگهداری نکنید، که غربالگری مسافران را به تاخیر می اندازد.

وی به زائران سرزمین وحی توصیه کرد: زائران گرامی از استقراض اعم از کیف، چمدان و بسته های متعلق به افراد دیگر خودداری کنند زیرا در صورت کشف اقلام ممنوعه مسئولیت بر عهده حامل خواهد بود.

فرمانده انتظامی و نیروی انتظامی فرجا با آرزوی بهره مندی زائران از این سفر معنوی خاطرنشان کرد: پلیس فرودگاه خدمت به زائران سرزمین وحی را توفیق بزرگ می داند و برای تامین آرامش و آسایش زائران تمهیدات لازم را اتخاذ کرده است. در فرودگاه های سراسر کشور