ماجراهای مستمر از سریال کارخانه قند یاسوج; این قسمت: مستاجران حل نشده


ساعت: 11:46
تاریخ انتشار: 1401/04/02
کد خبر: 1878012

مستاجران منازل کارخانه قند یاسوژ در بلاتکلیفی کامل به سر می برند و با حکم تخلیه مواجه هستند و خبری از وام مسکن نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش صبح زاگرس ، کارخانه قند یاسوج ماجراهای زیادی دارد اما به غیر از خود کارخانه، اکنون مستاجران خانه های این کارخانه در وضعیت بسیار بدی به سر می برند و نیازمند توجه ویژه کارکنان هستند.

هر خانواده 30 تا 40 میلیون تن برای وام مسکن پرداخت کرده اند و به آنها گفته شده که برای مدتی خانه را ترک کنند، اما مشخص نیست چه کسی وام مسکن را پرداخت می کند، قراردادی که این ساکنان امضا کرده اند. با شرکتی نوشته شده که به گفته اهالی تهران است و هیچ ارتباطی با این شرکت ندارند.

مالک این کارخانه اکنون ستاد اجرایی فرمان امام است، اما تاکنون صحبتی از ستاد ساکنان این خانه ها و اینکه واگذاری وام مسکن داده شده چه خواهد بود، وجود ندارد.

فصل اسباب کشی به پایان رسیده است و اجاره بها نه تنها در روستا بلکه در کشور نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، این افراد نمی توانند بدون رهن خانه را ترک کنند، حتی اگر وام مسکن به آنها برگردانده شود، باز هم باید سرمایه گذاری کنند تا بتوانند نقل مکان کنند. من یکی دیگر را برای اسباب کشی اجاره می کنم.

d0268b2e a0eb 450c 88ec 5f5368a6bef0 خبر خاکستری

برخی از اهالی این منازل در تماس با خبرنگار این پایگاه خبری خواستار رسیدگی به موضوع شدند که در این رابطه با دادستان پایتخت منطقه گفت و گویی داشتیم که می خوانید.

  وی سفر دریادار علی شمهانی به بغداد را تکذیب کرد

دادستان مرکز منطقه گفت: قوه قضائیه در کارخانه قند تلاش های خوبی انجام داده و کارخانه به بانک تحویل داده شده است اما مشکلاتی وجود دارد که با مکاتبه با رئیس جمهور با رئیس کارخانه پیگیری کردیم.

ملک حسینی گفت: در مورد خانه های استیجاری باید برای رسیدگی به پرونده ها شکایتی تنظیم شود و طبق قانون رهن باید پرداخت شود و تاکنون پرونده ای از مالک جدید نداشته ایم.

c50ccc14 fc72 4589 a72d 0de4370b7f92 خبر خاکستری

ملک حسینی ادامه داد: در خصوص منازل نیز باید اذعان داشت که تخلیه ۱۲۰ منزل با وجود مشکلات اقتصادی مشکل است، البته هنوز پرونده ای برای رسیدگی به حقوق در مراجع قضایی تشکیل نشده است.

همه این مشکلات از یک سو اما مشکلاتی که مستاجران این خانه ها با آن دست و پنجه نرم می کنند از سوی دیگر باعث دردسر ساکنان این خانه ها شده است.

چاه های فاضلاب نظامی که در این خانه ها کودکان را با خطر جدی مواجه می کند، وضعیت نامناسب آب آشامیدنی و قطعی مکرر از دیگر مشکلات این خانه هاست.


fb7d5ea2 c0b5 4f52 b904 ca025435a129 خبر خاکستری


6daedc2e c6d3 4e38 8249 9ed76766c1ad خبر خاکستری

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید