مهلت یک‌ ماهه به نهادهای مسئول تأمین زیرساخت‌های ایمنی و امنیتی آزاد راه شیراز _ اصفهان

رئیس کل دادگستری فارس اعلام کرد:

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به افتتاح آزادراه شیراز_اصفهان گفت: تحویل زیرساخت‌های موقت تأمین امنیت و ایمنی آزادراه شیراز-اصفهان با سرعت در دستور کار نهادهای مسئول قرار گیرد.


به گزارش خبرگزاری موج فارس به نقل از دادگستری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی امروز، ۱۷ آبان با بیان این مطلب بر تحویل زیرساخت‌های موقتِ تأمین امنیت و ایمنی آزادراه جدیدالاحداث شیراز ـ اصفهان تأکید کرد و افزود: استقرار و تحویل سازه‌های موقت که پیش از افتتاح در دستور کار قرار گرفت بود، به سرعت انجام شود.

رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای نظارت‌های پلیسی و تأمین امنیت و همچنین ایمنی رانندگان در محورهای مواصلاتی جدیدالاحداث باید توسط نهادهای ذی‌ربط تأمین شود، به ادارات و نهادهای مسئول در حوزه راه‌ها مهلت داد ظرف یک ماه زیرساخت‌های وعده داده شده برای استقرار نیروها و تجهیزات تأمین امنیت و ایمنی آزادراه را تحویل دهند.

وی با اشاره به دریافت گزارشی مبنی بر وقوع سرقت در محدوده آزادراه جدیدالاحداث شیراز_اصفهان، ضمن تعیین مهلت محدود برای رفع این مشکل، متذکر شد: در صورت عدم‌اجرای وظایف و تعهدات مقرر، ترک فعل مدیران مربوطه در دستور کار دادگستری استان قرار خواهد گرفت.

این مقام ارشد قضایی استان فارس، داشتن برنامه مدون پیشگیری از وقوع جرم را از جمله تکالیف قانونی مدیران خواند و افزود: عدم‌توجه به این امر، ترک فعل و قصور تلقی می‌شود و طبق قانون قابلیت تعقیب قضایی دارد.

موسوی استقرار زیرساخت‌های امنیتی و ایمنی در راه‌ها و محورهای مواصلاتی را زیرمجموعه پیشگیری وضعی و انتظامی دانست و به مسئولان حوزه قضایی بیضا، کامفیروز و اقلید مأموریت داد ضمن تشکیل جلسه مشترک شورای پیشگیری از وقوع جرم، موضوع تأمین امنیت و ایمنی آزادراه شیراز-اصفهان را به صورت ویژه دنبال کنند.

وی در پایان با هشدار به ناامن‌کنندگان جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی گفت: مطابق قانون شدیدترین برخوردهای قضایی در انتظار آنهاست.

براساس ماده ۱۵۶ قانون مجازات اسلامی، هر کسی به هر نحوی، در راه‌ها و خیابان‌ها، مرتکب دزدی و راهزنی شود، در صورتی که بر او، عنوان محارب صدق نکند، به ۳ تا ۱۵ سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق، محکوم خواهد شد.


آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید