۱۰ درصد بیماران با علائم سرماخوردگی به کرونا مبتلا هستند/ توصیه معاون وزیر بهداشت در خصوص تزریق واکسن کرونا

معاون وزیر بهداشت در گفتگو با خبرگزاری موج:

معاون وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر 5 تا 10 درصد افرادی که با علائم سرماخوردگی به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه می کنند، مبتلا به کرونا هستند.حسین فرشیدی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره شیوع بیماری ویروس کرونا وی در خصوص افزایش سرماخوردگی گفت: رفتار مردم در مقابله با بیماری کرونا متفاوت است و کمتر به عدم ابتلا یا انتشار آن توجه می کنند.

وی با بیان اینکه نگران شیوع گسترده کرونا در ایام نوروز هستیم، گفت: بیشترین میزان مثبت شدن تست کرونا در ماه های اخیر در اسفندماه با حدود 20 درصد بوده است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: خوشبختانه میزان ابتلا به کرونا در بیماران علامت دار مراجعه کننده به مراکز درمانی به 5 درصد کاهش یافت.

فرشیدی با بیان اینکه ترس از ابتلا به کرونا کاهش یافته است، افزود: برخی افراد با وجود علائمی مانند تب به مراکز درمانی مراجعه نمی کنند.

وی گفت: در حال حاضر درصدی از افرادی که علائم سرماخوردگی مانند سرفه و تب دارند، کرونا مثبت هستند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آمار مبتلایان به کرونا خاطرنشان کرد: آمار فعلی این است که بین 5 تا 10 درصد افرادی که با علائم به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، مبتلا به کرونا هستند.

فرشیدی در توصیه به مبتلایان به علائم سرماخوردگی گفت: اگر فردی علائمی مانند سرفه، تب، بدن درد و آبریزش بینی داشته باشد، فرقی نمی کند سرماخوردگی باشد، کرونا باشد یا آنفولانزا در صورت ابتلا حتی الامکان از حضور در اجتماعات خودداری کند و در صورت ابتلا از ماسک استفاده کند.

وی درباره تزریق واکسن کرونا گفت: سال گذشته داروخانه ها مجوز گرفتند و مردم می توانند واکسن کرونا را از داروخانه ها تهیه کنند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن توصیه به برخی از گروه‌ها برای تزریق واکسن کرونا خاطرنشان کرد: برخی گروه‌ها مانند سالمندان، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و ریوی و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا دارو مصرف می‌کنند. توصیه می شود واکسن کرونا سالی یک بار تزریق شود.آیا این خبر مفید بود؟
خدمات سئو برای وب سایت ها