آغاز نمایش های خیابانی چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر/ جشنواره تئاتر فجر «قل آب» آغاز به کار کرد.

ساعت: 11:29
تاریخ ارسال: 11/01/1401
کد خبر: 1923476

نمایش های صحنه ای و خیابانی چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از امروز شنبه 10 بهمن ماه آغاز می شود و در اولین روز جشنواره 6 اثر در قسمت خیابانی چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ نمایش های صحنه ای و خیابانی چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از امروز شنبه 10 بهمن آغاز می شود و جشنواره چهل و یکم به طور رسمی با افتتاحیه در تالار وحدت آغاز می شود.

پیش از این از چهارم آذرماه، بخش رادیو تئاتر چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر کار خود را آغاز کرد و همزمان با اولین روز اجرای نمایش های صحنه ای و خیابانی جشنواره، برگزیدگان خود را معرفی می کند.

ساعت 15:30 تالار وحدت میزبان مراسم افتتاحیه چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر است که در آن برگزیدگان بخش های تئاتر، نمایش و پژوهش رادیو نیز معرفی خواهند شد.

در روز اول جشنواره 6 اجرا در قسمت صحنه اجرا می شود.

نمایش «تلقه الرحمه» به نویسندگی و کارگردانی محمد مؤید از عراق اولین اثر بخش بین المللی جشنواره است که از ساعت 18 به مدت 50 دقیقه در سالن بزرگ مجموعه تئاتر شهر پخش می شود. .

تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر در دو سانس 18:30 و 20:30 میزبان نمایش «آخرین نامه» به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی مهسا بایرام زاده از نقده خواهد بود که به مدت 70 دقیقه اجرا می شود.

  دشمن به دنبال از بین بردن آثار مکتب مقاومت در منطقه است

در این روز تالار سایه مجموعه تئاتر شهر نیز میزبان نمایش «افلیا» به نویسندگی و کارگردانی مسعود طیبی است که به مدت 45 دقیقه ساعت 17 و 19 روی صحنه می رود.

مرکز تئاتر مولوی در اولین روز از چهل و یکمین جشنواره پذیرای نمایش «پیله های خیس» به نویسندگی مجید انوری و کارگردانی فائزه نوآبادی از گرگان بود. این قطعه با مدت زمان 45 دقیقه در 16 و 19 نوبت اجرا شده است.

تماشاخانه ایرانشهر در اولین روز جشنواره کار خود را تنها با سالن ناظرزاده کرمانی آغاز می کند و میزبان 1 اثر خواهد بود. الهه سنگ نوشته فرشید تمری و کارگردانی عبدالحکیم سوساری خواف در این تماشاخانه به مدت 55 دقیقه روی صحنه می رود. اجرای این قطعه هفدهم و بیستم است.

تالار حافظ میزبان چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر است که نمایش 50 دقیقه ای «ژیگ» از تهران در ساعت های 18:30 و 20:30 روز اول برگزار می شود. ناصر اهبیتیان فیلمنامه نویس و کارگردان نمایش «ژیگ» است.

در قسمت خیابانی چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر 6 اثر در روز اول جشنواره ارائه می شود.

در منطقه رودکی و قبل از افتتاحیه جشنواره ساعت 14:30 نمایش «قل آب» به نویسندگی و کارگردانی بهناز ژتکش از یزد به مدت 17 دقیقه اجرا می شود. ساعت 15:00 نمایش «بازمانده» به نویسندگی اصغر گروسی و کارگردانی مریم دگانی از شیراز در منطقه رودکی روی صحنه می رود و مدت زمان این نمایش 35 دقیقه است.

پهنه رودکی ساعت 15:30 و همزمان با افتتاحیه جشنواره شاهد اجرای نمایش خیابانی لیلی و مجنون بهنام کاوه از آبادان بود که به مدت 20 دقیقه پخش می شود.

  لیگ برتر کاراته وان باکو مدال برنز به پورشیب رسید

سپس به ترتیب در ساعت های 16:00، 16:30 و 17:00 نمایش 25 دقیقه ای یک فنجان قهوه برای عشق به نویسندگی و کارگردانی جهانگیر چالاکی توسط بناب، چریدن به نویسندگی و کارگردانی آرش رضایی به مدت 25 دقیقه توسط ازنا و … کوسه سوار» به نویسندگی رضا فقیهی و کارگردانی مرجان خرسند به مدت 20 دقیقه از سوی تهران عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید