آمادگی ایجاد چندین مگا پروژه با شرکت های خوزستانی را داریم


ساعت: 21:06
تاریخ انتشار: 1401/03/15
کد خبر: 1843801

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: آمادگی داریم چندین مگا پروژه با شرکت های بزرگ در استان ایجاد کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ نشست بررسی اکوسیستم نوآوری خوزستان با حضور رئیس پارک علم و فناوری خوزستان، معاون امور اقتصادی و معاونت مدیریت و توسعه منابع استانداری خوزستان و به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

ستاری در این نشست گفت: شرکت ها و سازمان های مختلف باید امکانات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند و مطیع باشند.

وی با بیان اینکه ما به محصولی مشکل‌گشا نیاز داریم که محصول سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشد، افزود: کارخانه‌های فناوری، پارک‌های علم و فناوری باید مبتنی بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر ایجاد زیرساخت های بخش خصوصی و حمایت های دولتی تاکید کرد و گفت: شهرهای بزرگ در این زمینه موفق بوده و در حال ایجاد پارک های خصوصی هستند.

وی بر تقویت فرهنگ کارآفرینی تاکید کرد و ادامه داد: خوزستان پتانسیل بالایی برای کشاورزی دارد و باید راه ها و زیرساخت ها مشخص شود و شرکت های خصوصی در این زمینه فعال باشند.

ستاری گفت: ضایعات کشاورزی یکی دیگر از موضوعاتی است که باید برای افزایش عرضه دام و طیور روی آن کار کرد.

وی از ابلاغ قانون جهش تولید خبر داد و گفت: این قانون حاصل 3 سال کار است که زیرساخت ها را تغییر می دهد. همچنین دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی را موظف کرده ایم که سازمان توسعه ای برای توسعه موسسات دانش بنیان راه اندازی کنند.

  هنرمندان اهل سنت ریگان به حاج قاسم ادای احترام می کنند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور قانون تولید جهش چراغ را خواند و گفت: این قانون قدرت های بسیار خوبی دارد.

وی افزود: اساس اقتصاد دانش بنیان دولت نیست و وقتی بخش خصوصی نتواند وارد شود، دولت وارد می شود.

ستاری در ادامه با بیان اینکه شرکت های بزرگ روستایی باید وارد عرصه شوند، ادامه داد: در معاونت علمی آمادگی داریم چندین مگا پروژه با شرکت های بزرگ روستایی ایجاد کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: در معاونت پژوهشی این امکان وجود دارد که بخشی از هزینه ها بلاعوض باشد تا ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید