بررسی روند احداث اولین شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در استان قزوین

پیگیری اجرای تفاهم‌نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با ساتبا؛

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در نشست با معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا)، روند احداث اولین شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در استان قزوین را مورد پیگیری قرار داد.


به گزارش خبرگزاری موج قزوین، فرشاد مقیمی معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به همراه فتحعلی محمدزاده معاون فنی سازمان  و رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در نشست با محمود کمانی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های های تجدیدپذیر و بهره وری ایران(ساتبا ) شرکت کرد.

در این نشست، اجرایی شدن تفاهم‌نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با ساتبا مورد پیگیری قرار گرفت.

این تفاهم نامه مشترک به منظور تامین برق پایدار شهرک ها، نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تحت پوشش سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از طریق استقرار نیروگاه‌های تجدیدپذیر بوده است.

برنامه ریزی جهت مدیریت پیک بار در زمان ناترازی برق و استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بوده است.

در این نشست همچنین روند ساخت و راه اندازی اولین شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در استان قزوین مورد بررسی قرار گرفت.

اولین شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در کشور در منطقه بوئین‌زهرا با ظرفیت تولید ۴۰۰مگاوات برق و با مساحت ۱۰۰هکتار در فاز اول به‌زودی با حضور وزیر نیرو آغاز به کار می‌کند و کار واگذاری اراضی آن به متقاضیان سرمایه‌گذاری شروع می‌شود.


آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید