بعضی‌ها می‌خواهند مردم را به هم بریزند و ناامنی روانی به وجود آورند

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه دنیای استکبار یعنی آمریکا شیطان بزرگ است و منشا تفرقه انگلیس خبیث است، تصریح کرد: آمریکا و انگلیس ایجاد جنگ می‌کنند و مرزها را با شیطنت خود تعیین کرده و گاهی کشورهای کوچکی را برای زمینه سازی جدایی مسلمانان ایجاد می‌کنند که این مرزها منشأ اختلاف می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تاثیرات منفی ایجاد شایعات و بدبینی‌ها علیه یکدیگر در کشور گفت: بعضی‌ها می‌خواهند مردم را به هم بریزند و ناامنی روانی برای جامعه اسلامی به وجود آورند و موجب سلب اعتماد از مسئولین شوند و این اقدامات محبتی را که باعث انسجام در جامعه می‌شود را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه در یک جامعه وقتی احساس امنیت وجود داشته باشد محبت و دوستی ایجاد خواهد شد خاطرنشان کرد: اگر انسجام و محبت در جامعه نباشد باعث ایجاد نفرت می‌شود پس آغوش محبت است که وحدت را ایجاد می‌کند.

مام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان چهار سرمایه دارد که شامل جان، مال، ناموس و آبرو می شود، تاکید کرد: انسان برای حفظ این چهار سرمایه تلاش می‌کند.

وی توضیح داد: جامعه زمانی امن است که در آن ترور نباشد چون وقتی در جامعه ترور وجود داشته باشد امنیت جانی وجود ندارد. همچنین وقتی بیگانه میکروب هرزگی را در یک جامعه شایع می‌کند و بانوان جامعه را به بی‌حیایی و بی‌حجابی دعوت می‌کند این هرزگی‌ها باعث می‌شود که نظام خانواده در جامعه به هم بریزد. از طرف دیگر وقتی در جامعه‌ای حلال و حرام رعایت نشود و هر کسی به خود اجازه دهد در مال دیگران دست درازی کند اعتمادی برای سرمایه‌گذاری نمی‌ماند.

صدیقی در ادامه با اشاره به اهمیت حفظ آبروی مومن در جامعه گفت: در حدیث آمده است یک درهم ربا آلودگی‌اش بیشتر از ۳۶ زنا است و بردن آبروی یک مسلمان گناهش بیشتر از ربا است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: مردم عزیز از شایعه پراکنی‌ها و شنیدن شایعات و قبول کردن و منتقل کردن آنها پرهیز کنند که موجب ریختن آبروی مسلمان می‌شود و مسئولین، صدا و سیما و سخنگوها در این رابطه به فقه مراجعه کنند و دقت داشته باشند که ناامنی عمومی ایجاد نشود و روحیه و روان مردم در اثر شایعات در معرض تزلزل قرار نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید