خبر ویژه از رئیس اجرایی سازمان تامین اجتماعی مستمری بگیران

خبر ویژه از رئیس اجرایی سازمان تامین اجتماعی مستمری بگیران

پرداخت ششمین حقوق به 1401 کارگر بازنشسته که طبق وعده ها رقمی متفاوت خواهد بود از روز گذشته آغاز شد.

بر اساس احکام جدید صادر شده، مستمری بگیران بیمه اجتماعی از 30 تا 31 شهریورماه با 38 درصد افزایش به اضافه 550 هزار تومان حقوق و مزایای خود را دریافت خواهند کرد.

مستمری مستمری بگیران به ترتیب حروف الفبا درج شده و مستمری بگیران «الف» مستمری خود را دریافت کرده اند.

تصمیمات جدید مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی هفته گذشته صادر شد. در حال حاضر علاوه بر تصمیمات جدید، مستمری بگیران واجد شرایط می توانند شاهد افزایش فیش های مستمری شهریور ماه خود باشند.

تا ماه گذشته مستمری مستمری بگیران سایر سطوح بیمه ای با افزایش 10 درصدی پرداخت می شد. این روش افزایش پس از مداخله مجلس باطل اعلام شد. در نتیجه دولت با در نظر گرفتن افزایش سی و هشت درصدی برای این گروه از بازنشستگان موافقت کرد.

سازمان تامین اجتماعی بالغ بر 3 میلیون و 600 هزار مستمری بگیر دارد. از این تعداد 1600000 نفر در سایر سطوح شاغل هستند.

در همین راستا، میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی روز گذشته در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با جمعیت هلال احمر ایران که با موضوع “بیمه تامین اجتماعی داوطلبان جمعیت هلال احمر” برگزار شد. از پرداخت غیرحداقل حقوق به مستمری بگیران با قوانین جدید خبر داد: براساس قولی که قبلا داده بودیم و برنامه ریزی هایی که برای نرم افزار و اجرای راهکارها انجام شده بود و راهکارها را نیز از دیروز بارگذاری کرده بودیم. طبق روال هر ماه که پرداخت دستمزدها از بیستم شروع شده و تا پایان ماه ادامه دارد، دستمزدها بر اساس قوانین جدید و در حال تغییر است، وی واریز شد.

  هلال احمر به بیماران نیازمند وام می دهد + جزئیات

وی افزود: حقوق با اصلاح مصوبات و افزایش 38 درصدی به اضافه مبلغ ثابت 515 هزار تومان پرداخت می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه حداقل و حداکثر مبلغ دریافتی چقدر است؟ گفت: متفاوت است و حداقل دستمزد یک به یک است که متناسب با همان افزایش است.

موسوی درباره زمان پرداخت معوقات نیز گفت: در حال برنامه ریزی هستیم، با کانون بازنشستگان نیز جلساتی داشته ایم تا سازوکار پرداخت معوقات مشخص شود.

دیدگاهتان را بنویسید