خسارت سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی سیل به بخش آب استان در سال جاری

مدیر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل عنوان کرد:

مدیر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل به میزان خسارت‌های وارده به بخش آب استان در اثر سیلابهای سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال در اثر سیلاب سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال خسارت به بخش آب استان وارد شد که برای جبران آن اعتباراتی اختصاص داده شده است.


به گزارش خبر گزاری موج اردبیل، رضا سلیمی از شناسایی ۱۴۹ نقطه سیل‌خیز در این استان خبر داد و گفت: این نقاط حادثه‌خیز سیلاب برای بازسازی و نوسازی به بنیاد مسکن معرفی شده است.

 سلیمی گفت: شهرستان‌های گرمی و مشگین‌شهر بیشتر از شهرستان‌های دیگر در معرض سیلاب بوده و پل قره‌سو و آغلاغان نیز جزو نقاط حساس و حادثه‌خیز استان است که برای رفع این نقاط حادثه‌خیز پیگیر تخصیص اعتبارات هستیم.

مدیر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اردبیل با تاکید بر لزوم لایروبی و ساماندهی رودخانه‌های استان و تامین اعتبارات مورد نیاز این امر گفت: برای مطالعات تعیین حریم سیلاب‌ها اعتبار لازم پیش‌بینی شده و مصمم هستیم تا پایان سال تمامی مراحل مطالعات حریم سیلاب‌ها تکمیل شود.

 

۴۰ میلیون متر مکعب آب در سد عمارت گرمی ذخیره‌سازی شد

وی با اشاره به میزان ذخیره‌سازی آب در اثر سیلاب افزود: امسال و با توجه به آغاز آبگیری سد عمارت ۴۰ میلیون متر مکعب آب در مخزن این سد ذخیره‌سازی شد و انتظار می‌رود با افزایش بارندگی میزان ذخیره‌سازی آب در سدهای دیگر استان هم افزایش یابد.

مدیر مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل همچنین گفت: در ۲ سال اخیر با هدف افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه ها و حصول اطمینان از عبور ایمن سیلاب ۳۲ کیلومتر از رودخانه‌های و مسیل‌های استان لایروبی و ساماندهی شده است، که از این میزان ۲۰ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌های استان لایروبی و بیش از ۱۲ کیلومتر ساماندهی شد.آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید