ما به فشار بر ایران ادامه می دهیم

وی با تکرار مواضع ضدایرانی خود افزود: ما باید به فشار بر ایران ادامه دهیم زیرا به زنان در خیابان ها حمله می کند و آنها را زندانی می کند.

سفیر آمریکا در پاسخ به سوالی در پاسخ به شکایت برخی کشورها از جمله چین، روسیه و پاکستان مبنی بر غیرقانونی بودن اقدام آمریکا، گفت: این اقدام تاریخی بود و تاکنون انجام نداده ایم اما کار درستی است و ما پیامی قوی به دولت ایران و زنان آن کشور فرستادیم.

این مقام آمریکایی تصریح کرد: ایرانی ها از این اقدام خشمگین هستند، به این قطعنامه اعتراض کردند. نمی دانم چرا آنها می خواهند در این کمیته باشند، اما حالا می دانند که اگر می خواهند در این کمیته باشند، باید رفتارشان را تغییر دهند. امیدواریم شاهد تغییر این رفتار باشیم.

عضویت جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد پس از ایجاد یک رویه بدعت آمیز و خطرناک توسط آمریکا و در یک نمایش ضدایرانی در این نهاد بین المللی پایان یافت.

قطعنامه لغو عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد با 29 رای موافق، 8 رای مخالف و 16 رای ممتنع تصویب شد.

بولیوی، چین، قزاقستان، نیکاراگوئه، نیجریه، عمان، روسیه و زیمبابوه به قطعنامه پیشنهادی حذف ایران از کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل رای منفی دادند.

آمریکا و متحدان غربی آن یعنی اعضای اتحادیه اروپا و کانادا و کشورهای آرژانتین، شیلی، کلمبیا، گواتمالا، پرو و ​​پاناما به لغو عضویت ایران در کمیسیون زنان سازمان ملل رای مثبت دادند، در حالی که کشورهایی مانند همانطور که مکزیک، تایلند و تونس رای منفی دادند.

  از فعالان حوزه هنری و رسانه ای دعوت شد تا برای راویان اربعین کمپین کنند

تظاهرات ضدایرانی آمریکا به بهانه حمایت از زنان ایرانی و پیوستن به مخالفان جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه به وقت محلی در مقر سازمان ملل متحد برای لغو عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان برگزار شد.

دولت جو بایدن و متحدان غربی اش علیرغم ادعای رویکرد دیپلماتیک همزمان با حوادث اخیر ایران، مداخله در امور داخلی تهران و جانبداری از مخالفان جمهوری اسلامی ایران، امروز چهارشنبه (14/14) از این ناآرامی ها حمایت کردند. 23 دسامبر) به وقت محلی، وی پیش نویس قطعنامه قطع عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) در نیویورک را برای تصمیم گیری در مورد آن ارائه کرد و این بدعت خطرناکی است. در سازمان ملل متحد برای کشورهایی که با این بنیاد موافق نیستند

این نشست به ریاست خانم «لاچزارا استووا» رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC)، سفیر و نماینده بلغارستان در سازمان ملل متحد برگزار شد که نخستین بار پیش نویس قطعنامه ضدایرانی پیشنهادی آمریکا را تهیه کرد. قطعنامه E/2023/L.4 با عنوان «خاتمه عضویت جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون وضعیت زنان برای باقیمانده دوره عضویت آن 2022-2026» تحت دستور کار 19 (الف) پیشرفت زنان. در ECOSOC توسط سفیر و نماینده آمریکا و سپس کشورها و همچنین نماینده جمهوری اسلامی ایران معرفی شد و به ایراد سخنرانی پرداختند. پس از پایان سخنان، پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا رای گیری شد.

تصمیم گیری در مورد این پروژه منوط به نظر 54 نفر از اعضای اکوسوک بود و رای موافق اکثریت اعضا لازم نبود، اما برای تصویب این پروژه یا هر پیشنهاد دیگری در این جلسه کافی است رای بیشتری در این جلسه داشته باشیم. طرفداری از مخالفت رای ممتنع احزاب به معنای عدم حضور در جلسه است.

  ما به اندازه کافی جنگنده نبودیم

کمیسیون وضعیت زنان یکی از زیرمجموعه‌های ECOSOC است که از سال 1946 در تلاش است تا در عرصه چالش‌ها و مسائل زنان پیشگام باشد و جمهوری اسلامی ایران با برگزاری انتخابات شفاف و دموکراتیک با حمایت آسیا و اقیانوسیه به عضویت آن درآمد. گروه و با اکثریت آرا اعضای ECOSOC.

شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) یکی از شش رکن اصلی سازمان ملل متحد است و مسئولیت رسیدگی به مسائل اجتماعی، اقتصادی و مسائل مربوط به آژانس های تخصصی سازمان ملل متحد را بر عهده دارد.

ECOSOC در حال حاضر دارای 54 عضو است که جمهوری اسلامی ایران آخرین بار از اوایل سال 2019 به مدت سه سال به عضویت آن انتخاب شد و دوره آن در سال گذشته به پایان رسید.

کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد نیز 45 عضو دارد و جمهوری اسلامی ایران از سال 2022 تا 2026 بر اساس رای اکثریت اعضای ECOSOC به عضویت این کمیسیون درآمد. 43 رای از 54 رای اعضای این نهاد.

بحث پایان عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان ابتدا به طور رسمی توسط کمالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا، پیش از این با «نازنین فنادی» از مخالفان جمهوری اسلامی ایران و از حامیان افزایش بیان شد. تحریم ملت ایران و چهره آن بزکده به به اصطلاح مدافع حقوق بشر اشاره کرد.

کامالا هریس، معاون بایدن، 2 نوامبر 2022 / 11 نوامبر 1401، همزمان با نشست غیررسمی (Arya Formula) و ضدایرانی سازمان ملل متحد درباره آخرین تحولات ایران، در بیانیه ای از قصد واشنگتن برای همکاری با شرکا سازمان ملل متحد اعلام کرد که ایران را از کمیسیون زنان سازمان حذف کند.

  مسابقات جهانی والیبال نشسته اعزام ملی پوشان والیبال نشسته به بوسنی

پیش از این روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با انتشار نامه ای سرگشاده از زنان مشهور آمریکایی مانند هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق و میشل اوباما همسر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا خواستار اخراج فوری جمهوری اسلامی شده بود. ایران توسط کمیسیون زنان سازمان

دیدگاهتان را بنویسید