نگران تحویل میوه در شب عید نباشید / توزیع برنج از هفته آینده هوشمند می شود


ساعت: 10:50
تاریخ انتشار: ۱۳۰۰/۱۰/۱۱
کد خبر: 1804418

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ستادی را برای تحویل میوه های ایام عید و ماه مبارک رمضان در آبان ماه تشکیل داده ایم، گفت: برنامه ریزی و ذخیره سازی لازم انجام شده است بنابراین هیچ نگرانی در این زمینه نداریم. توجه.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سید جواد ساداتی نژاد در ادامه برنامه نگاه یک با بیان اینکه میزان ذخایر میوه در پنج سال گذشته به اندازه الان نبوده است، گفت: یکی از اتفاقاتی که در دولت سیزدهم افتاد این بود که ما سهام را افزایش دادیم.”

وی گفت: در عید امسال توزیع هوشمند میوه خواهیم داشت. سعی می کنیم 50 درصد میوه را هوشمندانه توزیع کنیم.»

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه توزیع هوشمند در نیمی از استان های کشور انجام می شود، گفت: شرکت بازرگانی دولتی در بحث برنج حدود 100 هزار تن برنج خارجی وارد خواهد کرد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: با توجه به خشکسالی که داشتیم و با توجه به تقاضای روزافزون برنج ایرانی افزایش قیمت داشتیم اما امیدواریم در سال آینده وضعیت خوبی در این زمینه داشته باشیم.

وی گفت: با توزیع هوشمند برنج خارجی مردم از اواخر همین هفته یا هفته آینده تاثیر این توزیع را خواهند دید.

ساداتی نژاد افزود: در حوزه گوشت نیز تلاش می کنیم ثبات کامل داشته باشیم و هموطنان هیچ دغدغه ای در حوزه محصولات کشاورزی و غذایی نداشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: قیمت تضمینی گندم 7500 تن تعیین شده و این نرخ توسط شورای قیمت که کشاورزان را در بر می گیرد تعیین می کند.


واردات بیش از 7 میلیون تن گندم

وی افزود: امسال با توجه به خشکسالی و برای تامین ذخایر بیش از هفت میلیون تن واردات گندم داشتیم و امیدواریم در سال آینده شرایط خوبی در بحث گندم داشته باشیم.

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی نیازمند سرمایه گذاری است، از سرمایه گذاران خواست در حوزه صنایع تکمیلی و زنجیره ارزش به کشاورزان کشورمان کمک کنند.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین از تمامی کشاورزانی که برای تامین امنیت غذایی و غذایی کشورمان و تولید برق برای جمهوری اسلامی ایران تلاش خستگی ناپذیری می کنند، تشکر کرد.

  مقررات بیش از حد کسب و کار اینترنتی خلاقیت را خفه می کند

ساداتی نژاد در ادامه برنامه نگاه یک افزود: اینکه ابتدا در زمین کشاورزی سازه بسازیم و بعد دستور تخریب آن را بدهیم درست نیست چرا که ساخت این سازه هزینه دارد و تبعات اجتماعی دارد.

وی ادامه داد: باید از ابزارهای جدید استفاده کنیم و نظارت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان اراضی باید هوشمند باشد چرا که نمی توان تنها با نیروی کار بر پهنه وسیع کشور نظارت کرد.

ساداتی نژاد افزود: بنابراین باید از ابزار سنجش از دور و تصاویر ماهواره ای و پهپاد استفاده کنیم تا نیروی کار به صورت هفتگی هر گونه تغییر را از طریق مانیتور بررسی و رصد کند و از ابتدا از تغییر کاربری جلوگیری کند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: این امر هم می تواند از هدر رفت منابع جلوگیری کند و هم پایداری کشاورزی را تضمین کند.

ساداتی نژاد افزود: موضوعی که سازمان اراضی به آن جدی است و امیدواریم سامانه های مورد نیاز ما راه اندازی شود و این نظارت هوشمند را در حوزه اراضی کشاورزی انجام دهیم.


ستاد سلامت غذا در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شد

وی درباره دیپلماسی غذایی و بازگشت بخشی از صادرات کشورمان گفت: بسیاری از تبلیغات منفی که علیه محصولات کشاورزی ما در رسانه ها می شود صحت ندارد، اما آن را به فرصت تبدیل کرده ایم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت سلامت مواد غذایی افزود: ستاد سلامت غذا را در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل دادیم.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه دستگاه های متعددی در حوزه مواد غذایی فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: تعدادی از آنها در حوزه قرنطینه و حفظ نباتات است که متعلق به وزارت جهاد کشاورزی است و بخشی متعلق به سازمان استاندارد و بخشی نیز مربوط به آن است. . سازمان تغذیه و پزشکی

وی گفت: این دستگاه ها در ستاد سلامت مواد غذایی عضویت دارند تا بتوانیم به صورت مستمر در حوزه سلامت مواد غذایی فعالیت کنیم و امیدواریم در این دولت به جایی برسیم که بتوانیم هر محصولی را که در بازار وجود دارد با استفاده از کد QR درک کنیم. و اینکه کجا تولید می شود و چه سموم، سموم و سموم و کودهایی در آن استفاده می شود.

  مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تکواندو توسط تهران در اسفندماه برگزار می شود

ساداتی نژاد در خصوص بازگشت محصول فلفل دلمه صادراتی کشورمان از روسیه افزود: زمانی که سمومی بخواهد در کشوری مورد استفاده قرار گیرد، ابتدا باید در سازمان حفظ نباتات آن کشور ثبت شود و تا زمان ثبت، هیچکس حق استفاده از آن را در محصولات کشاورزی ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در خصوص فلفل گزارش روسیه این بود که 4 سم مصرفی در این محصول در روسیه ثبت نشده است اما این سموم در کشور ما ثبت شده و کشاورزان ما حق استفاده از آن را دارند. آنها بودند

وی با بیان اینکه این مشکلات در حوزه کشاورزی، صادرات و واردات کشورها طبیعی است، افزود: متاسفانه عده ای در این حادثه به کشاورزان ایرانی جفا کردند. ما حدود پنج میلیون تولید کننده فعال در بخش کشاورزی داریم که برای انسان غذا تولید می کنند و بسیاری از کشورهای دیگر از این محصولات استفاده می کنند.

ساداتی نژاد تاکید کرد: اینکه محصولات ما آلوده و غیراستاندارد است صحت ندارد. ما از معدود کشورهایی در دنیا هستیم که کمتر از کود و سم استفاده می کنیم، بنابراین این بحث که برخی در رسانه ها مطرح می کنند جفا در حوزه کشاورزی است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشاورزان و باغداران با غیرت ایرانی غذای سالم و با کیفیت تولید می کنند و در اختیار مردم قرار می دهند، افزود: به همه مردم این اطمینان را می دهم که در هیچ کشوری دغدغه بهداشتی در مورد مواد غذایی و محصولات کشاورزی وجود ندارد.

وی افزود: برای ایجاد آرامش کامل این کار را که در ستاد سلامت غذایی وزارت جهاد کشاورزی و با همکاری سایر ادارات آغاز کردیم به جلو می رویم تا محصولات ما دارای گواهینامه باشد. “

ساداتی نژاد گفت: در مورد کیوی نیز با هند مذاکره کرده ایم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: این موضوع فقط در ایران نیست و با توافقات انجام شده این موضوع به زودی حل خواهد شد.

وی گفت: در جریان بحث روسیه، هیاتی از این کشور از گلخانه های ایران و سایر کشورها به ویژه همسایگان بازدید خواهد کرد، درباره قرنطینه و سازوکار آن بحث خواهیم کرد.

ساداتی نژاد افزود: همچنین با سازمان غذا و دارو در ستاد سلامت غذا تصمیم گرفته ایم که قبل از صدور گواهی سلامت برای صادرات، تولیدکنندگان باید سموم مربوط به محصولات سازمان غذا و دارو را آنالیز کنند تا محصول ما قابل بررسی باشد. به طور ایمن ذخیره شود. “هم در داخل و هم در فضای باز مصرف شود.

  پرچم ایران و پرچم دهه فجر را بخرید

وزیر جهاد کشاورزی افزود: سال ها پیش مواردی داشتیم که محموله هایی از کشورمان برگردانده می شد و یا محموله هایی را از کشورهای دیگر پس می دادیم و این یک روال عادی است.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع جنبه سیاسی هم پیدا کرده است، گفت: گاهی ممکن است این درخواست ها جنبه فنی نداشته باشد و بحث های رقابتی مطرح شود.

ساداتی نژاد افزود: فلفل دلمه ای تولید شده در کشورمان به دلیل نور خورشید در ایران از ویتامین C بسیار بالایی برخوردار است و میزان این ویتامین در آن کاملا قابل رقابت با میزان ویتامین C موجود در پرتقال است، به طوری که مقدار زیادی ویتامین C در آن وجود دارد. خریداران.”

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ایران یکی از سه کشور صادرکننده فلفل به روسیه است، افزود: فلفل دلمه ایرانی حدود 10 برابر فلفل تولیدی دیگر کشورها ویتامین C دارد و بسیار مرغوب است.

وی گفت: توسعه محصولات ارگانیک یکی از برنامه های جهادی وزارت جهاد کشاورزی است و این موضوع منافع بهتری برای کشاورزان به همراه دارد و همچنین محصولات ارگانیک طرفداران خود را دارد و با قیمت بالاتری خریداری می کنند.

ساداتی نژاد در خصوص روابط با همسایگان برای صادرات محصولات کشاورزی افزود: ما در حال حل مشکلات موجود با همسایگان هستیم و تقویم کشاورزی کشورمان با برخی کشورهای همسایه مکمل یکدیگر است و این بدان معناست که رقابتی نداریم و چشم انداز ما در حوزه کشاورزی اقتصاد اقتصادی است. “

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما اعتقادی به تنظیم بازار خود با ممنوعیت صادرات نداریم زیرا واردات و صادرات خون اقتصاد است و در حوزه کشاورزی هم همینطور است.

وی تاکید کرد: به هیچ وجه صادرات را در حوزه کشاورزی ممنوع نخواهیم کرد و در حوزه تجارت محصولات کشاورزی نیز تمام تلاش خود را می کنیم تا حضور خود را در سبد غذایی همسایگان افزایش دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید