ایران و روسیه برای تشکیل هیئت‌های تخصصی در زمینه دادرسی نیروهای مسلح آماده‌اند

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح جهت تشکیل هیئت‌های دو جانبه تخصصی در زمینه دادرسی نیروهای مسلح و صیانت از سلامت با روسیه اعلام آمادگی کرد.


به گزارش خبرگزاری موج به نقل از قوه قضاییه ، حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور جمهوری اسلامی ایران در حاشیه کنفرانس مانورهای مشترک مبارزه با تروریسم و همکاری قضایی در امنیت دفاعی در حفظ نظام مرزی کشورهای عضو شانگ‌های با دادستان کل نظامی روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار جنرال پطرف ضمن ابراز خوشحالی از این ملاقات گفت: تاریخ دوستی دو ملت طولانی است، اما در سال‌های اخیر این روابط بسیار صمیمانه‌تر شده است و بسیار خوشحال هستیم که در آینده بتوانیم به همکاری خود با شما بیشتر ادامه دهیم.

وی ادامه داد: ما در زمینه آموزش‌های نظامی با ایران در سطح دانشگاه، تعاملات خوبی داریم و به دنبال گسترش آن می‌باشیم. همچنین در مبارزه با تروریسم هم در کنار ایران هستیم.

دادستان کل نظامی روسیه از رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشورمان جهت دیدار از دادستانی کل نظامی روسیه دعوت به عمل آورد.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان ضمن اشاره به مواضع مشترک ضد امپریالیستی ایران و روسیه، گفت: روابط دوجانبه در دوران پوتین تعمیق بیشتری یافته و دو کشور اهداف مشترکی را در مبارزه با تروریسم و مقابله با زیاده خواهی‌های آمریکا دنبال می‌کنند، تا آنجا که اتحاد دو کشور در مبارزه با داعش که توسط آمریکا ایجاد شده بود موجب نابودی حکومت آن‌ها در سوریه و عراق شد.

وی همچنین با اشاره به کشتار مردم بی دفاع فلسطین خصوصاً کودکان و زنان و بیماران غزه ضمن تشکر از مواضع روسیه در شورای امنیت و ارائه پیش نویس قطعنامه آتش بس که متأسفانه توسط آمریکا و چند کشور غربی وتو شد از وی خواست با کمک چین که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد و به همراه سایر کشورهای آزاده جهان جلوی این نسل کشی آشکار را بگیرد و نگذارند بیش از این اسرائیل در غزه فاجعه انسانی به راه اندازد.

پورخاقان در ادامه گفت: ما با شما در دریای خزر، قفقاز و غرب آسیا خصوصاً خلیج فارس دارای منافع مشترک هستیم و تامین امنیت منطقه به نفع همه همسایگان است.

همچنین وی ضمن استقبال از پیشنهاد دادستان کل نظامی روسیه در خصوص ارتقاء سطح روابط قضایی نظامی دو کشور آمادگی ایران را جهت تشکیل هیئت‌های دو جانبه تخصصی در زمینه دادرسی نیروهای مسلح و صیانت از سلامت آن‌ها و سایر مسائل مورد نظر طرفین اعلام کرد.آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید