بازگشت 2 هزار و 345 زائر اربعین در استان کهگیلویه و بویراحمد


ساعت: 11:20
تاریخ انتشار: 1301/06/24
کد خبر: 1897572

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد پیشنهاد کرد:

عابد محمدی از بازگشت 2 هزار و 345 زائر اربعین حسینی به استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و قیمت بلیت رفت و برگشت اتوبوس از مرز شلمچه به کل استان را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از صبح زاگرس ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما از باز بودن تمامی مبادی ورودی و خروجی این استان خبر داد و گفت: ترافیک وضعیت ورودی استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بازگشت زائران از کربلا روان و برنامه ریزی برای کنترل جاده در حال انجام است.

وی با بیان اینکه جابجایی جاده ای زائران کربلای معلی در استان کهگیلویه و بویراحمد شامل دو بخش دولتی و خصوصی است و در بخش دولتی بیش از 60 دستگاه اتوبوس وظیفه تردد زائران را بر عهده دارند، تصریح کرد: به این امر بخش ها و دانشگاه های ناوگان اضافه شد و برنامه ریزی های لازم انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته 30 دستگاه اتوبوس هزار و 320 زائر را از مرز شلمچه به استان منتقل کردند و امروز 40 دستگاه اتوبوس هزار و 500 زائر را به استان منتقل کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه اوج تردد زائران در روزهای جمعه و شنبه است، گفت: زائران می توانند پس از زیارت در عراق و قبل از حرکت به سمت مرز نام خود را در مرز ورودی وارد کنند. به سامانه 2000141 پیامک کنید تا ناوگان خودروهای عمومی لازم ایمن و در مرز مستقر شود، از این سامانه برای ثبت شکایات نیز استفاده می شود.

  چرا سازمان تامین اجتماعی دستور افزایش مستمری ها را صادر نمی کند

وی در خصوص قیمت بلیت اتوبوس برای زائران برگشتی از اربعین حسینی نیز گفت: قیمت گذاری اتوبوس های زائران مشروط به شرایط خاصی است و قیمت پایانه مرزی شلمچه به مرکز استان کوگیلویه و بویراحمد با اتوبوس های معمولی 44 نفره است. مبلغ 250 هزار تومان، اتوبوس VIP با 25 سرنشین 365 هزار تومان و اتوبوس VIP با 32 سرنشین 306 هزار تومان است.

محمدی همچنین اذعان داشت: تعرفه های تعیین شده از پایانه مرزی شلمچه تا شهرهای کهگیلویه و گچساران با اتوبوس 25 نفره VIP 262 هزار تومان، اتوبوس VIP با 32 سرنشین 221 هزار تومان و اتوبوس معمولی 44 نفره 180 هزار تومان است. تومان و مسافران در صورتی که رانندگان بیشتر از این مبالغ دریافت کنند می توانند با شماره تلفن 141 یا سامانه پیامکی ما تماس بگیرند تا سریعا رسیدگی شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: از ابتدای شهریور ماه تا بیست و سومین روز از این ماه، 4 میلیون و 229 هزار دستگاه خودرو در جاده های استان تردد کردند که 56 درصد افزایش داشته است. وی نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: تا ساعت 12 چهارشنبه گذشته 23 شهریورماه 2345 زائر اربعین حسینی با 55 دستگاه اتوبوس به استان منتقل شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید