خدمت به محرومان رسالت اصلی بسیج سازندگی است/ اجرای 1500 پروژه عمرانی تولید شده توسط خدمات جهاد سازندگی


ساعت: 16:07
تاریخ انتشار: 1401/02/19
کد خبر: 1837483

مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد:

صالحی با تاکید بر اینکه خدمت به محرومان ماموریت اصلی بسیج سازندگی است، از اجرای 1500 پروژه عمرانی در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش صبح زاگرس، خدمت به محرومان و شور سازندگی شعاری است که از انقلاب اسلامی ایران با تشکیل بسیج سازندگی بارها دیده و شنیده ایم، نمک سرما و گرما نمی شناسد و اعیاد به جهادگران بی ربط است. .

سالیان سال است که کهگیلویه و بویراحمدی به دستان پرمهر و زحمتکش جهادگران سازندگی شیرین شده و با حضور این افسران خدمات رسانی استانی و ضعیف استان رنگ و بوی خدمت و عمران به خود دیده است.

درس تلاش برای محرومیت زدایی مهم ترین درسی است که می توان از خادمان و جهادگران خدمت به مردم گرفت، بسیجیانی که سنگ تمام گذاشتند بر فعالیت های فرهنگی، درمانی، مدنی و آموزشی و خدمت به محرومان.

سال گذشته نیز همچون سال های گذشته خدمات ارزنده ای از سوی بسیج سازندگی سپاه فتح برای توسعه و محرومیت زدایی به کهگیلویه و بویراحمد ارائه شد تا با ناصر صالحی فرمانده جوان این جهادگران سازندگی به گفتگو بنشینیم.

ناصر صالحی رئیس بسیج سازندگی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به محرومیت زدایی استان گفت: بسیج سازندگی سپاه فتح در دو بخش محرومیت زدایی عمرانی و غیر ملکی مشارکت جدی داشت: توزیع 2100 جهیزیه توسط مقام معظم رهبری. زوج های جوان لیدر، توزیع 150 هزار بسته معیشتی، توزیع 3 هزار بسته لوازم التحریر و توزیع 6 هزار بسته لوازم ورزشی بخشی از این خدمات جهادی در بخش های غیر عمرانی است.

  فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دیدار مفتی اهل سنت عراق رفت

وی در ادامه ماموریت اصلی بسیج سازندگی را خدمت رسانی به محرومان دانست و افزود: کمک های غیر مردمی بسیج سازندگی جزو این موارد نیست و خادمان مردم بیش از یک میلیون ماسک بهداشتی توزیع کرده اند. برای رسیدگی به تاج و 3500 بسته بهداشتی.«دانشجویان به مناطق محروم کمک کردند.

صالحی گفت: توزیع 700 بسته فرهنگی ورزشی، اهدای 100 دستگاه صوتی سیار و 70 بسته ویژه آزمایشگاهی بین مدارس مناطق کم برخوردار توزیع شد.

مسئول بسیج ساختمانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد یکی از عمده فعالیت های بسیج سازندگی را رفع محرومیت های عمرانی عنوان کرد و افزود: در این مدت هزار و 500 پروژه عمرانی از جمله خانه عالم، پل عشایری، درمانگاه، حمام، یادمان شهدا، جاده بین مزارع و عشایر، آب کشاورزی، کتابخانه، آب شرب و تکمیل منزل نیازمندان، مصلی نماز جمعه و منزل مددجو را راه اندازی و به بهره برداری رساندیم.

صالحی به ساخت 650 مسکن برای مددجویان کمیته امداد در سال گذشته و افتتاح آنها اشاره کرد و افزود: امسال ساخت 150 مسکن دیگر را آغاز کردیم و تا 550 خانه می توانیم بسازیم.

وی با اشاره به صندوق های اشتغال گفت: در حال حاضر بیش از 561 صندوق با بیش از 21 هزار عضو در روستاهای استان ایجاد شده است که تا ابتدای امسال 5 هزار فقره وام و بیش از هزار فرصت برای مشاغل کوچک و داخلی بازپرداخت شده است. سال c الگوهای همکاری ارائه شده است.

رئیس سپاه فتح بسیج سازندگی از آبرسانی به 184 روستای محروم استان با وام 208 میلیارد تنی خبر داد و گفت: عملیات آبرسانی به 110 روستای استان به زودی آغاز و فاز دوم آب رسانی می شود. تامین پروژه های جدید

  زوج کایدی و یاماگا همان فیل و فنجان هستند!

صالحی اذعان داشت: 700 گروه جهادی در سال گذشته سازماندهی و به مناطق مختلف اعزام شدند و در قالب اردوهای هجرت، پزشکی، خدمات محله ای بر اساس شرایط جغرافیایی و حوادث غیرمترقبه در استان و کشور به مناطق و نیازمندان خدمات رسانی کردند.

فرمانده نظامی حوزه سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: با ارائه تسهیلات طولانی مدت در زمینه های پرورش مرغ محلی، شتر مرغ، کباب، بوقلمون، بلدرچین، قارچ، دارویی. گیاهان، صنایع دستی و همچنین صنایع تبدیلی مانند: سرکه سیب، ضد آفتاب، ترشیجات و غیره. برای بیش از 400 نفر اشتغال ایجاد شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید